سرویس آذربايجان غربي
انتشار:  دوشنبه 3 تیر 1398  ::  12:36   

کودک 5 ساله در روضه‌چای ارومیه غرق شد

سرویس آذربایجان غربی- رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: عصر دیروز یک کودک پنج ساله در رودخانه روضه‌چای ارومیه غرق شد.

به گزارش کردپرس، اول تیرماه شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی اعلام کرد؛ شنا کردن در دریاچه سدها، کانال های آبیاری و رودخانه ها ممنوع است و در صورت بروز هرگونه حادثه احتمالی، این شرکت و واحدهای تابعه هیچ گونه مسئولیتی بر عهده نخواهد داشت.

فردای همان روز یک کودک 5 ساله در رودخانه روضه‌چای ارومیه جان باخت. رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌غربی ضمن تایید این مطلب به فارس گفت: جسد بی‌جان این کودک پنج ساله در جاده انهر توسط جمعیت هلال‌احمر در رودخانه روضه‌چای ارومیه کشف شد.

باقر بهرامی با اشاره به اینکه این مورد یست و یکمین مورد غرق شدگی در سال جاری بوده، افزود: متاسفانه این فرد غرق شده، پیش از رسیدن ماموران اورژانس و فوریت‌های پزشکی جان خود را از دست داده و تحویل عوامل 110 شد.

در هفته های اخیر یک مرد 30 ساله در رودخانه مهاباد و یک مرد 40 ساله در رودخانه روستای "لیکبن" پیرانشهر در حین شنا کردن غرق شد.

به گزارش کردپرس، همه ساله در فصل گرما تعدادی از هموطنان بدون توجه به علایم هشدار دهنده و اطلاعیه های شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی، اقدام به شنا در مخازن سدها، کانالهای آبیاری و تاسیسات آبی استان می کنند که عموما با خطرات جانی و احتمال غرق شدن همراه است.