انتشار:  دوشنبه 3 تیر 1398  ::  12:47   

بغداد الیوم به نقل از یک منبع آگاه کُرد:

مسرور بارزانی، ظرف یک هفته کابینه خود را به پارلمان کردستان معرفی می‌کند

سرویس عراق و اقلیم کردستان - یک منبع آگاه کُرد تاکید کرد که اعضای کابینه نخست وزیر مامور تشکیل دولت جدید اقلیم کردستان، تا یک هفته دیگر به پارلمان اقلیم معرفی خواهند شد.

به گزارش کردپرس، یک منبع آگاه کُرد شامگاه یک شنبه در گفت و گو با پایگاه خبری بغداد الیوم اعلام کرد که مسرور بارزانی، نخست وزیر مامور تشکیل دولت جدید اقلیم کردستان، پیش از آغاز ماه آینده میلادی اعضای نخستین کابینه دولت خود را به پارلمان اقلیم معرفی خواهد کرد.

منبع مذکور که نام وی فاش نشده، در این باره اظهار داشت: تعطیلات فصل کنونی قانونگذاری پارلمان اقلیم کردستان اول ماه ژوئیه آینده (دوشنبه هفته آینده 10 تیر) آغاز می شود، به همین دلیل نیز نخست وزیر مامور تشکیل دولت تلاش خواهد کرد 29 یا 30 ژون جاری (شنبه یا یک شنبه هفته آینده) اعضای کابینه خود را به پارلمان معرفی کند.

این منبع آگاه همچنین تصریح کرد: بارزانی فهرست وزرای پیشنهادی حزب دمکرات کردستان (پارتی) را دریافت کرده و انتظار می رود اتحادیه میهنی کردستان (یه‌کیتی) و جنبش تغییر (گوران) نیز ظرف دو روز آینده وزرای پیشنهادی خود را به وی معرفی کنند تا پس از آن بتواند فهرست اسامی وزرای پیشنهادی کابینه خود را برای کسب رای اعتماد نمایندگان، تحویل پارلمان دهد.

یادآور می شود که مسرور بارزانی به عنوان نامزد حزب دمکرات کردستان برای تصدی منصب نخست وزیری، 21 خرداد با کسب آرای 87 نماینده، از پارلمان اقلیم کردستان رای اعتماد گرفت و 22 خرداد نیز در یک مراسم رسمی، از سوی نچیروان بارزانی، رئیس جدید اقلیم مامور تشکیل کابینه شد تا بر اساس قانون، از همان روز یک ماه فرصت داشته باشد وزرای پیشنهادی دولت خود را به پارلمان معرفی کند.

برچسب‌ها:
#اقلیم کردستان
#مسرور بارزانی
#تشکیل دولت
#معرفی کابینه