سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  شنبه 30 دی  ::  20:52

مرکز فرماندهی ارتش دموکراتیک سوریه:

در برابر حملات ارتش ترکیه تنها راه ما مقاومت بی امان است

سرویس سوریه - مرکز فرماندهی ارتش دموکراتیک سوریه در پی حملات ارتش ترکیه به عفرین طی بیانیه ای اعلام کرده است: در برابر حملات ارتش ترکیه تنها راه برایمان مقاومت بی امان است

به گزارش کردپرس به نقل از هاوارنیوز، مرکز فرماندهی ارتش دموکراتیک سوریه در پی حملات ارتش ترکیه به عفرین با صدور بیانیه ای اعلام کرده است: ما به عنوان ارتش دموکراتیک سوریه با رعایت توافقنامه 2254 شورای امنیت سازمان ملل متحد به منظور نابودی داعش بر تاسیس صلح و آرامش در سوریه تمرکز کرده ایم. ما به غیر از داعش با هیچ کسی دشمنی نداریم. در شرایط موجود نیروهایمان در شمال سوریه برای نابودی کامل داعش یک جنگ تمام عیار را پیگیری می کنند. تا به امروز با کشته شدن نیروهای زیادی در این راه تاوان پس داده ایم.

در این بیانیه آمده است: در این روند حمله ارتش ترکیه به عفرین و تهدید اشغال این کانتون برای گروه تروریستی داعش یک فرصت و امکان جدید ارائه داده است. ارتش دموکراتیک سوریه که موظف به حفاظت از مرزهای سوریه است حملات ارتش ترکیه علیه سرزمین سوریه را به هیچ عنوان قبول نخواهد کرد. ادعاهای حمله به مواضع ارتش ترکیه در مرزهای سوریه بی پایه و اساس هستند. دولت ترکیه با این ادعا بهانه برای ورود نیروهای رادیکال به خاک سوریه و حمله به کانتون عفرین را به وجود آورده است. این اقدام علیه مردم ما و تمام سوریه در حکم یک حمله است. به تمام جهانیان یک بار دیگر اعلام می کنیم علیه ترکیه هیچ اقدام منفی و نیتی سوء نداریم. ولی علی رغم این حقیقت،  حمله به ما تنها یک راه پیش رویمان باقی می گذارد و آن هم مقاومت بی امان است.

ارتش دموکراتیک سوریه تاکید کرده است: خواهان توقف فوری حملات و تهدیدات ارتش ترکیه هستیم. جوامع بین المللی را دعوت به اهمیت دادن به روند مبارزه با داعش و روند تاسیس صلح در سوریه می کنیم.

 

کد خبرنگار: 30102