سرویس ترکیه
انتشار:  سه‌شنبه 4 تیر 1398  ::  21:10   

مهمترین تحولات روز سه شنبه 4/4/1398 در ترکیه

  • فاکتورهای اصلی شکست آک پارتی در انتخابات استانبول

وضعیت بد اقتصادی ترکیه در آستانه برگزاری انتخابات استانبول و ایجاد فضای قطب بندی شدید در داخل ترکیه که به شکست سنگین حزب عدالت و توسعه در این انتخابات منتهی شد، برات آلبایراک وزیر خزانه داری و مالیه ترکیه و سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه را به عنوان دو فاکتور مهم این شکست مطرح کرده است.

  • رجب طیب اردوغان: بحران در خلیج فارس برای ترکیه هم تهدید به حساب می آید

رئیس جمهور ترکیه در خصوص تنش های به وجود آمده در خلیج فارس میان ایران و آمریکا خاطرنشان کرد: تنش های به وجود آمده در خلیج فارس برای ترکیه هم یک منبع تهدید کننده است.

  • پیام رئیس مشترک HDP به تمام احزاب و جریان های سیاسی ترکیه: قبل از آن که دیر شود روند مذاکرات را آغاز کنید

سزایی تملی، رئیس مشترک حزب کردی دموکراتیک خلق ها (HDP) در پیامی بار دیگر با فراخواندن تمام جریان های سیاسی در داخل ترکیه را به مذاکره پیرامون مسائل موجود در ترکیه عنوان کرد: قبل از آنی که دیر شود باید هر چه سریعتر روند مذاکرات را آغاز کرد.

  • وزیر امور خارجه ترکیه: علی رغم احتمال تحریم، ترکیه سامانه دفاع موشکی S-400 را خریداری کرده است

مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در اظهاراتی با انتقاد شدید از رفتار اخیر آمریکا در برخورد با موضوع خرید سامانه دفاع موشکی S-400 روسی توسط ترکیه عنوان کرد: تصمیم به هر گونه تحریمی هم گرفته شود ما سامانه دفاع موشکی S-400 را خریده ایم.

  • آمریکا پیروزی امام اوغلو در انتخابات شهرداری استانبول را تبریک گفت

کنسولگری ایالات متحده آمریکا در استانبول با انتشار پیامی در حساب رسمی خود از توئیتر، با تبریک به اکرم امام اوغلو برای پیروزی در انتخابات استانبول نوشت: برای اکرم امام اوغلو که بزرگترین شهر اروپا را اداره خواهد کرد بهترین آرزوها را داریم.

  • وزیر دفاع ترکیه با رهبران اپوزیسیون ترکیه به جز HDP دیدار کرد

حلوصی آکار، وزیر دفاع  ترکیه با رهبران احزب CHP، MHP و حزب خوب دیدار کرده است که در برنامه دیدار وزیر دفاع ترکیه با احزاب اپوزیسیون این کشور، HDP به عنوان دومین حزب اپوزیسیون در ترکیه حضور نداشته است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه