انتشار:  پنج‌شنبه 6 تیر 1398  ::  06:51   

مهار آتش‌سوزی در جنوب موصل، 9 کشته و زخمی بر جای گذاشت

سرویس عراق و اقلیم کردستان - عملیات مهار آتش سوزی در نزدیکی یک کارخانه دولتی گوگرد در شمال غرب عراق، شماری کشته و زخمی را در پی داشته است.

به گزارش کردپرس به نقل از پایگاه خبری السومریه نیوز، هسته اطلاع رسانی دولت عراق شامگاه چهارشنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که تیم های سازمان دفاع مدنی و نهادهای پشتیبان آن توانستند آتش سوزی در علف های هرز، بوته ها و گیاهان در اطراف شرکت دولتی گوگرد المشراق در جنوب شهر موصل، مرکز استان مرزی نینوا در شمال غرب این کشور ارا مهار کنند.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، آتش سوزی در نزدیکی شرکت گوگرد المشراق هیچ گونه آسیبی به این شرکت نرسانده با این حال در جریان عملیات مهار آن، یکی از نیروهای سازمان دفاع مدنی در نتیجه واژگونی خودرو جان خود را از دست داد و هشت نیروی دیگر این سازمان نیز دچار مصدومیت ناشی از استشناق دود شده و در بیمارستان منطقه حمام العلیل مورد معالجه قرار گرفتند.

این در حالی است که پیشتر منصور المرعید، استاندار نینوا دستور آماده باش عمومی و اقدام سریع تمامی نهادها برای مهار آتش سوزی در نزدیکی شرکت گوگرد المشراق را داده بود جایی که این نگرانی وجود داشت که شعله های آتش به شرکت برسد و سوختن گوگرد باعث انتشار گازهای سمی شود.