سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  یک‌شنبه 16 تیر 1398  ::  20:44   

در دومین روز از کنفرانس بین المللی داعش در کردستان سوریه مطرح شد:

ترکیه برای ضربه زدن به کردهای سوریه زمینه ورود تروریست های داعش به سوریه را فراهم کرد

سرویس سوریه – دومین روز از کنفرانس بین المللی کردستان سوریه با موضوع گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) در حالی برگزار شد که فهیم تاشکین، روزنامه نگار ترکی در اظهاراتی با اشاره به نقش ترکیه در حمایت از داعش عنوان کرد: دولت ترکیه برای ضربه وارد کردن به کردها زمینه ورود تروریست های داعشی به سرزمین های سوریه را فراهم کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هاوارنیوز، دومین روز از کنفرانس بین المللی کردستان سوریه با موضوع گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) در حالی برگزار شد که امروز به بررسی ابعاد نظامی و امنیتی داعش پرداخته شد و فرماندهان یگان های مدافع خلق YPG/YPJ به ارائه مقالات و سخنرانی در این خصوص پرداختند.

در دومین روز از این کنفرانس بین المللی به موضوعاتی از قیبل تاکتیک و استراتژی های نظامی داعش در منطقه، تاکتیک های جنگ ویژه، اقدامات دولت ترکیه و حزب عدالت و توسعه (AKP) در تسهیل استراتژی های نظامی داعش و نقش نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه، YPG/YPJ در شکست داعش مورد بررسی قرار گرفت.

سعد بن عمر، فرمانده سابق نیروهای ویژه عربستان سعودی که در این ارتباط سخنرانی می کرد در اظهاراتی عنوان کرد: داعش تلاش می کرد تا با انتشار ویدئوهایی از کشتار وحشیانه، قتل های دسته جمعی و اقدامات انتحاری در شبکه های مجازی و رسانه ها روان اجتماعی را نابود کند. با چنین اقدامات غیرانسانی تلاش کرد تا جامعه را تحت تاثیر خود بگیرد. ولی بدترین چیزی که اتفاق افتاد اعلام مخالفان داعش به عنوان مخالفان اسلام و قتل آنان بود.

همچنین فهیم تاشکین، روزنامه نگار ترکی نیز که در این کنفرانس حضور پیدا کرده است در اظهاراتی با اشاره به نقش ترکیه در حمایت از داعش عنوان کرد: دولت ترکیه برای ضربه وارد کردن به کردها زمینه ورود تروریست های داعشی به سرزمین های سوریه را فراهم کرد. ترکیه تمام منابع اطلاعاتی، لجستیکی و نظامی خود را برای این کار در اختیار داعش قرار داد. اردوغان از این می ترسید که دموکراسی شمال و شرق سوریه حل و فصل بحران سوریه را فراهم کرده و این را به تمام خاورمیانه صادر خواهد کرد. ما باید ذهنیت داعشی را از بین ببریم زیرا این ذهنیت در ابعاد بسیار وسیعی در ترکیه پراکنده شده است. این ذهنیت نه تنها برای سوریه بلکه برای ترکیه نیز خطرناک است.

نوری محمود، سخنگوی نیروهای YPG نیز در سخنرانی خود تأکید کرد: همان گونه که نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه، YPG/YPJ در برابر داعش ایستادند؛ همانگونه از ثبات و امنیت منطقه نیز حفاظت خواهند کرد. بازگشت تروریست های داعشی هنوز هم محتمل است. در منطقه ایدئولوژی داعش هنوز باقی مانده است. این ذهنیت و این ایدئولوژی برای تمام جهان خطرناک است. برای از میان برداشتن این تهدید باید تمام طرف های نظامی و سیاسی متحد شده و برای آن برنامه ای جامع در نظر گرفته شود. در این صورت آرامش و امنیت در منطقه به حالت دائمی درخواهد آمد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه