انتشار:  چهارشنبه 19 تیر 1398  ::  09:00   

انگلیس و فرانسه نیروی نظامی جدید به سوریه اعزام می کنند

سرویس سوریه- فرانسه و انگلیس به منظور پر کردن خلاء ناشی از خروج احتمالی نیروهای آمریکایی از سوریه نیروی نظامی جدید به منطقه اعزام خواهند کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از CNN turk، بر اساس اطلاعات به دست آمده از منابع آگاه، فرانسه و انگلیس به منظور پر کردن خلاء به وجود آمده از خروج احتمالی نیروهای آمریکایی از سوریه نیروی نظامی جدید به منطقه اعزام خواهند کرد.

در اخبار منتشر شده در این خصوص انگلیس و فرانسه در نظر دارند تا به منظور جبران تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در کاستن از نیروهای خود در سوریه به منظور پر کردن فضای خالی امنیتی در این مناطق نیروهای نظامی خود را در آنجا مستقر کنند.

در همین راستا هر دو کشور نیروهای نظامی حاضر در سوریه را به میزان 10 الی 15 درصد افزایش خواهند داد. این درحالی است که تعداد دقیق نیروهای نظامی فرانسه و انگلیس در سوریه مخفی نگه داشته می شود.

لازم به ذکر است، آلمان اعزام نیروی نظامی به سوریه را رد کرده و ایتالیا نیز در این خصوص عنوان کرده است که در حال تصمیم گیری می باشد.

انتظار می رود آمریکا نیروهای نظامی حاضر در سوریه را بر اساس طرح های ارائه شده از 2 هزار و 500 نیروی نظامی به 400 نیرو کاهش دهد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#فرانسه
#کردها
#آمریکا