انتشار:  چهارشنبه 19 تیر 1398  ::  15:39   

وزیر نفت عراق:

بغداد امیدوار است آزادی ناوبری در تنگه هرمز بدون وقفه باقی بماند

سرویس عراق و اقلیم کردستان - وزیر نفت عراق ابراز امیدواری کرد که آزادی ناوبری در تنگه هرمز دچار گونه وقفه ای نشود و همچنان ادامه داشته باشد.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری رویترز، ثامر الغضبان، وزیر نفت و مشاور نخست وزیر عراق در امور انرژی ظهر امروز (چهارشنبه) طی سخنانی در حاشیه یک کنفرانس مربوط به انرژی در شهر بغداد، پایتخت این کشور، اعلام کرد که کشورش امیدوار است آزادی ناوبری در تنگه هرمز همچنان بدون وقفه باقی بماند و عبور از این تنگه که خلیج فارس و دریای عمان را به یکدیگر پیوند می زند، همچنان ادامه یابد.

الغضبان در بخش دیگری از سخنان خود نیز تاکید کرد که توافق اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و صادرکنندگان هم پیمان آن در خارج از سازمان موسوم به اوپک+ جهت تمدید کاهش تولید نفت خام تا پایان سه ماهه نخست سال 2020 میلادی، ذخایر نفت خام را کاهش می دهد، به تحقق ثبات در بازار جهانی کمک می کند و به مسئله نوسان در قیمت نیز پایان خواهد داد.

وزیر نفت عراق در پاسخ به پرسشی در رابطه با موضع سازمان اوپک در قبال قیمت نفت در بازار جهانی نیز از وجود گرایش عمومی به قیمت 70 دلار یا بیشتر از آن برای هر بشکه به عنوان یک قیمت قابل قبول خبر داده و خاطر نشان ساخت که سازمان با هدف دستیابی به قیمت های عادلانه هم برای مصرف کننده و هم برای تولیدکننده تلاش می کند.

برچسب‌ها:
#عراق
#تنگه هرمز
#توافق اوپک
#صادرات نفت