سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  چهارشنبه 19 تیر 1398  ::  22:58   

رونمایی از سند تحول ستاد هماهنگی کانون مساجد کشور 25 تیر ماه

سرویس کردستان- رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور از رونمایی  سند تحول مساجد  در 25 تیر ماه در شورای عالی سیاستگذاری خبر داد.

به گزارش کُرد پرس،  حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی در نشستی با خبرنگاران استان کردستان با اشاره به اینکه ۲۶ سال از تاسیس کانون های فرهنگی و هنری مسجد در کشور می گذرد، اظهار داشت: چشم انداز سند تحول این ستاد تا سال ۱۴۱۴ است.

وی  خانواده محوری و مسجد پایه ای را از ویژگی های این عنوان کرد و گفت: در این سند به  فضای مجازی، زنان و مسائل به صورت جدی توجه شده است.

وی همچنین از اجرای طرحی دیگر با نام ویژه فهما (فرهنگ و هنر مساجد ایران)  خبر داد و گفت:  در این راستا کانون ها رتبه بندی می شوند.

حجت الاسلام ارزانی با اشاره به وجود ٢٥ هزار کانون فرهنگی هنری در مساجد کشور در مناطق شهری و روستایی کشور، اضافه کرد: بر اساس آخرین آمار تاکنون در سامانه بچه های مسجد ۳۰ هزار و ۶۲ نفر ثبت نام کرده اند. بیش از ۲ میلیون و ۱۰۰ نفر عضو کانون های فرهنگی و هنری مساجد هستند، یادآور شد: تا پایان تابستان پیش بینی می شود تعداد برنامه ها و نفرات ثبت نامی در سامانه بچه های مسجد به بیش از ۱۰۰ هزار نفر برسد.

رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور تاکید کرد: بودجه امسال این ستاد هم مساوی سال گذشته بود و پیش بینی شده حدود ۷۰ درصد آن تخصیص یابد.

حجت الاسلام ارزانی گفت: ۷۱ برنامه در حوزه قرآن و عترت تعریف شده که تلاش ما تقویت فعالیت های اجتماعی کانون و حرکت به سمت تخصصی تر کردم این کانون ها است.

وی با اشاره به اینکه از اول تیر امسال برنامه های غنی سازی اوقات فراغت در کانون های مساجد آغاز شده است، گفت: که تاکنون بیش از ۳۰ هزار برنامه غنی‌سازی اوقات فراغت در کانون ها به ثبت رسیده است.

رییس شورای هماهنگی دهه کرامت کشور گفت: چهار عتبه شامل خراسان رضوی، شیراز، قم، شهر ری و ۳۴ دستگاه فرهنگی اعضای شورای دهه کرامت را تشکیل داده اند.

حجت الاسلام ارزانی با بیان اینکه شعار دهه کرامت خدمت کریمانه و مهربانی به رسم اهل بیت (ع) است، افزود: بیش از ۱۲ هزار مسجد در این ایام برنامه جشن و سرور برگزار می کنند.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۲ هزار برنامه زیر سایه خورشید در ایران، آذربایجان، ترکمنستان و عراق در این دهه برگزار می شود، اظهار داشت: ۱۷ مهمان خارجی در جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) حضور می یابند.

حجت الاسلام ارزانی یادآور شد: اعزام سفیران کریمه به استان های مختلف و سایر کشورها هم از دیگر برنامه های این ایام است که تاکنون مورد استقبال قرار گرفته و کاروان کرامت نیز از قم حرکت کرده و دهم ذی القعده به مشهد می رسد.