سرویس کرمانشاه
آخرین خبرهای کرمانشاه
انتشار:  پنج‌شنبه 20 تیر 1398  ::  02:13   

مدیر کل تامین اجتماعی استان کرمانشاه:

دو درمانگاه در پاوه و جوانرود افتتاح می شود/ کارفرمایان۱۸۰ میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهکارند

سرویس کرمانشاه- مدیر کل تامین اجتماعی استان کرمانشاه گفت: در هفته تامین اجتماعی دو درمانگاه در شهرستان های پاوه و جوانرود افتتاح می‌شود.

به گزارش خبرنگار کردپرس، حمید رضا  قاسمی در نشست مطبوعاتی که به مناسبت هفته تامین اجتماعی برگزار شد، با بیان اینکه تامین اجتماعی بزرگترین سازمان بیمه ای کشور است، افزود: این سازمان ۱۴ میلیون بیمه شده اصلی، حدود ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر مستمری‌بگیر و بیش از ۴۳ میلیون نفر را تحت پوشش دارد.

وی گفت: این سازمان ۵۰۰ شعبه و بیش از ۶۵۳ مرکز درمانی در کشور دارد که ۱۸ نوع خدمات بزرگ و کوچک به مردم ارائه می‌دهند.

قاسمی خاطرنشان کرد: در استان کرمانشاه ۵۰۰ نفر پرسنل در سازمان تامین اجتماعی در حوزه بیمه ای فعالیت می کنند.

خانواده بزرگ تامین اجتماعی استان

وی از وجود ۱۸ شعبه و ۷ کارگزاری در استان اشاره کرد و افزود: دو شعبه  اقماری در  شهرستان های ثلاث باباجانی و نودشه نیز در حال خدمات رسانی به مردم هستند. همچنین ۲۷ واحد بیمه‌ای در ۱۷ شهرستان استان کرمانشاه فعالیت می کنند.

مدیر کل تامین اجتماعی استان کرمانشاه، تعداد بیمه شده های اصلی را ۲۵۰ هزار نفر اعلام کرد و افزود: ۷۰ هزار نفر مستمری بگیر هستند و در مجموع ۷۷۰ هزار نفر تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی در استان می باشند.

پوشش 53 درصد از شاغلان

حمید رضا قاسمی با اشاره به اینکه 53درصد از افراد شاغل تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند، از پرداخت بیمه بیکاری به3 هزار و600 نفر در استان خبر داد و گفت: در استان ۱۸ هزار و ۶۰۰ کارگاه فعال و ۱۵ هزار و ۳۰۰ کارگاه نیمه فعال وجود دارد که تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند و فعالیتشان توسط بازرسان اداره رصد می شود.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۹۰۰ میلیارد تومان حقوق به مستمری‌بگیران پرداخت شده است افزود: این پرداختی  نسبت به سال گذشته ۲۵ درصد افزایش یافته است.

کاهش 23 درصدی مقرری بگیران

قاسمی عنوان کرد: در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶، دو درصد افزایش بیمه شدگان را داشته ایم و تعداد مستمری بگیران نیز ۱۰ درصد رشد داشته است .

وی افزود: نسبت به سال گذشته ۲۳ درصد کاهش مقرری بگیران را داشته ایم که این نشانه خوبی است و هر چقدر بیمه بیکاری کمتری پرداخت کنیم، نشان دهنده کاهش بیکاری در استان است.

خدمات غیرحضوری

قاسمی اظهار کرد: در سال جدید و در هفته تأمین اجتماعی مردم می توانند از خدمات غیر حضوری و نیمه حضوری این سازمان بهره مند شوند.

وی افزود: دورنمای این برنامه ارائه۲۰۰ خدمت است، اما امسال ۶۵ خدمت در برنامه است و در همین هفته ۴۵ خدمت غیر حضوری از طریق سامانه  Eservices.tamin.ir به مردم ارائه می شود و مردم می‌توانند خدمات شان را به صورت حضوری و نیمه حضوری دریافت کنند.

بخشودگی جرائم

قاسمی در خصوص خدمات ویژه ای که قرار است در سال جاری ارائه شود، گفت: مهمترین این خدمات بخشودگی جرایم دیرکرد کارفرمایان خوش حساب و شرایط ویژه است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان افزود: با توجه به وضعیت اقتصادی کشور جرائم دیرکرد ماقبل اسفند 97 کارفرمایان خوش حساب بخشوده می شود.

 بیمه زنان خانه دار فرصتی مغتنم برای بانوان

حمید رضا قاسمی به بیمه زنان خانه دار اشاره و عنوان کرد: این فرصت عالی برای بانوان ۱۸تا ۵۰ سال فراهم است.

وی افزود: مبلغ ماهیانه برای زنان خانه دار ۱۸۲ هزار تومان است.

قاسمی با بیان اینکه از ابتدای سال ۹۷،  ۴۰۰ نفر در طرح بیمه زنان خانه دار ثبت نام کرده اند، گفت: سال گذشته اطلاع رسانی در این زمینه با همکاری استانداری، فرمانداری و امور بانوان استانداری انجام شد.

وی افزود: بیمه بانوان  سطح بندی دارد و از ۱۸۰ هزار تومان تا ۲۷۰ هزار تومان متغیر است و با افزایش هزینه خدماتی که دریافت  می کنند بیشتر می شود. بیمه دانشجویان نیز به همین روال است .

مدارا با بدهکاران

قاسمی به مطالبات معوقه تامین اجتماعی استان اشاره کرد و افزود: کارفرمایان۱۸۰ میلیارد تومان به اداره تامین اجتماعی بدهکار هستند و ما موظف هستیم با توجه به وضعیت اقتصادی استان با آنها مدارا کنیم.

وی گفت: با همکاری پرسنل تامین اجتماعی دو دستگاه دیالیز خریداری و به مناطق زلزله زده سرپل ذهاب ارسال شده است که در روز تامین اجتماعی افتتاح می شود.