انتشار:  پنج‌شنبه 20 تیر 1398  ::  09:52   

نماینده ائتلاف نیروهای عراقی:

تشدید تنش با اقلیم کردستان به نفع ملت عراق نیست

سرویس عراق و اقلیم کردستان - یکی از نمایندگان پارلمان عراق تاکید کرد که تشدید تنش با اقلیم کردستان در شرایط کنونی به نفع مردم این کشور نیست و می توان مشکلات میان دو طرف را در چارچوب قانون و از طریق گفت و گو حل و فصل کرد.

به گزارش کردپرس، فالح العیساوی، نماینده ائتلاف نیروهای عراقی در پارلمان این کشور عصر چهارشنبه در گفت و گو با پایگاه خبری السومریه نیوز ضمن تاکید بر این که تشدید تنش با اقلیم کردستان در مرحله کنونی به نفع مردم کشورش نیست، خاطر نشان ساخت که مشکلات میان دو طرف را می توان در چارچوب قانون و از طریق گفت و گو و رایزنی حل و فصل کرد.

العیساوی در این باره اظهار داشت: ملت عراق نسبت به مسائل در جریان در صحنه سیاسی اطلاع و درک بیشتری پیدا کرده بنا بر این نمی توان آنها را با هیچ کدام از رفتارها و شعارهای برخی اطراف، در وهم و گمان انداخت.

این نماینده سُنی پارلمان عراق ضمن تاکید بر این که این کشور در حال حاضر با چالش های داخلی و خارجی روبرو است و در نتیجه باید به عنوان نمایندگان ملت با منطق و خرد کار را پیش ببرند، تصریح کرد: تشدید تنش با اقلیم کردستان در این مرحله به نفع ملت عراق نیست و می توان مشکلات را در چارچوب های قانونی و از طریق گفت و گو و رایزنی حل و فصل کرد.

العیساوی در این باره افزود: محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان عراق با یک روش قانونی و بر اساس آیین نامه داخلی پارلمان در این رابطه فعالیت می کند جایی که دستور داده برای بررسی این مسئله، ثامر الغضبان و فواد حسین، وزرای نفت و دارایی به همراه نمایندگان عادل عبدالمهدی، نخست وزیر و همچنین دیوان نظارت مالی در جلسه پنج شنبه (امروز) حضور یابند.

این نماینده ائتلاف نیروهای عراقی در پایان نیز خاطر نشان ساخت: ماده دهم قانون بودجه فدرال روشن است و و به طور کاملا واضح به این مسئله اشاره کرده که دولت اقلیم کردستان موظف است در مقابل دریافت سهم خود از بودجه، مبلغ فروش 250 هزار بشکه نفت در روز را تحویل دهد و در صورت عدم پایبندی به این تعهد نیز وزارت دارایی دولت فدرال پرداخت همه مبالغ اختصاص یافته به اقلیم به استثنای حقوق کارمندان و نیروهای پیشمرگ را متوقف خواهد کرد.