انتشار:  پنج‌شنبه 20 تیر 1398  ::  14:57   

افزایش کشفیات مواد مخدر در بوکان؛

5 کیلوگرم هروئین در بوکان کشف شد

سرویس آذربایجان غربی- فرمانده انتظامی بوکان از کشف پنج کیلوگرم ماده مخدر از نوع هروئین و مبلغ سه میلیارد ریال وجه نقد از یک قاچاقچی مواد مخدر در این شهرستان خبر داد.

به گزارش کردپرس، سرهنگ مجید محبعلی در نشست خبری با خبرنگاران گفت: تیمهای علمیاتی پلیس شهرستان بوکان در یک عملیات تعقیب و گریز موفق شدند یک دستگاه سواری پژو را متوقف کنند و در بازرسی از خودرو پنج کیلوگرم مواد مخدر از نوع هروئین  را کشف و یک نفر را دستگیر کنند.

وی افزود: این قاچاقچی مواد سعی داشت این مقدار مواد مخدر را از یکی از شهرهای جنوبی کشور به آذربایجان‌غربی منتقل و در این استان آن را توزیع کند که پیش از هرگونه اقدامی توسط تیم‌های عملیاتی پلیس شناسایی و دستگیر شد.

محبعلی ادامه داد: در بازرسی از محل زندگی این فرد 30 میلیون تومان وجه نقد حاصل از فروش مواد مخدر به همراه یکدستگاه خودرو سواری کشف و ضبط شد.

وی اظهار کرد: در عملیاتی دیگر شخصی که خریدار و توزیع کننده این مواد مخدر در بوکان بود در داخل شهر دستگیر شد و در بررسی های بعدی معلوم شد این فرد در دو پرونده دیگر حمل مواد مخدر نیز تحت تعقیب بوده است.

فرمانده انتظامی بوکان با اشاره به میزان کشفیات مواد مخدر در سه ماه نخست امسال گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۷۸ کیلوگرم انواع مواد مخدر و ۲ شبکه توزیع مواد مخدر در این شهرستان کشف و ضبط شده است. این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل در بوکان حدود ۲.۵ برابر افزایش یافته که نشان دهنده تلاش گسترده تلاشگران عرصه مبارزه با مواد مخدر در این شهرستان است.