سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  پنج‌شنبه 20 تیر 1398  ::  12:23   

عضو مجلس سوریه دموکراتیک در گفت‌وگو با کُردپرس؛

خودمدیریتی مناسبترین پروژه حکومتداری در سوریه است

سرویس سوریه-عضو مجلس سوریه دموکراتیک گفت:در هشت سال گذشته اثبات کردیم که تمام‌ تلاشمان‌حفظ یکپارچگی سوریه و مبارزه با تروریسم است اما معتقدیم بازگشت آرامش به کشور از طریق عدم تمرکزگرایی میسر می‌شود و دولت مرکزی نیز باید این واقعیت را بپذیرد. 

 

حسن محمد علی عضو مجلس سوریه دموکراتیک دموکراتیک در گفت‌وگو با کُردپرس، ضمن تاکید بر تلاش این مجلس برای یکپارچگی خاک‌سوریه،اظهار کرد:اکنون که تروریسم‌ در سوریه به پایان‌ خود رسیده است،لازم‌ است برای حفظ یکپارچگی خاک‌ سوریه به سمت پروژه خودمدیریتی دموکراتیک در سوریه برویم.

وی ادامه داد:پروژه خودمدیریتی دموکراتیک که امروز در شمال و شرق سوریه پیاده می‌شود،مناسبترین شیوه حکومتداری برای سوریه است که همه ساختارهای قومی و دینی را در خود جای می‌دهد. 

وی افزود:تمرکز زدایی از قدرت یک‌ گفتمان‌ مهم و قوی در امور سیاسی است که با توجه به جنگ‌ ۸ ساله سوریه لازم است طرف‌ها بدان توجه ویژه‌ای داشته باشند.

عضو شورای مجلس سوریه دموکراتیک تصریح کرد:ما در ۸ سال گذشته اثبات کرده‌ایم که تمام‌ تلاشمان‌حفظ یکپارچگی سوریه و مبارزه با تروریسم بوده اما معتقدیم که راه بازگشت آرامش به کشور با عدم تمرکزگرایی میسر می‌شود و دولت مرکزی نیز باید این واقعیت را بپذیرد. 

حسن محمد علی با اشاره به چالش های پیش روی مناطق شمال و شرق سوریه گفت:مخالفین ما اعم از داعش و ترکیه مدام در حال برنامه‌ریزی برای برهم زدن‌ نظم و ایجاد اختلاف میان مردم در شمال و شرق سوریه هستند و تا به امروز راه‌های متعددی را استفاده کرده‌اند.