انتشار:  پنج‌شنبه 20 تیر 1398  ::  16:32   

پیش بینی وزش باد شدید تا روز یکشنبه در کردستان

سرویس کردستان- روز گذشته هوای شهر سنندج با شاخص 118 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت اما امروز با شاخص 67 در شرایط قابل قبول قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری کُردپرس، هوای شهرهای سنندج با شاخص ۶۷، قم ۵۲، شهرکرد ۵۵، قزوین ۵۸، کرج ۶۳، زنجان ۶۵، ، کرمانشاه ۶۸، خرم آباد ۶۹، کرمان ۷۰، همدان ۷۰، مشهد ۷۳، بندرعباس ۷۴، تبریز ۸۵، شیراز ۹۰، زاهدان (زابل) ۹۱ و تهران ۹۲ در شرایط قابل قبول قرار دارند.

اما بر اساس گزارش دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست، هوای شهرهای اراک با شاخص ۱۰۵، اهواز ۱۰۹، اصفهان ۱۲۵ و بوشهر ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس و یزد با شاخص ۱۸۶ ناسالم برای تمام گروه‌ها است.

همچنین هوای شهرهای رشت با شاخص ۲۰، گرگان ۳۱، ساری ۳۲، ایلام ۴۰، اردبیل ۴۴، بجنورد ۴۷، ارومیه ۴۷ و بیرجند ۵۰ در شرایط پاک قرار دارند.

سازمان هواشناسی کردستان هم برای بعدازظهرهای روزهای جمعه تا یکشنبه سرعت وزش باد زیاد و در مناطق مرتفع استان در برخی ساعات شدید را پیش بینی کرد که بر این اساس، آلودگی هوا در این روزها دور از انتظار نیست.

بهرام چاره خواه در گفت و گو با کُردپرس عنوان کرد: به لحاظ دمایی هم امروز نسبت به روز گذشته به طور میانگین 2 تا 3 درجه افزایش دما خاهیم داشت و تا اواخر هفته آینده شاهد تداوم گرما خواهیم بود.

او خاطرنشان کرد: طبق بررسی نقشه ها و مدل های هواشناسی تا اواسط هفته آینده هوای استان پایدار و اغلب آفتابی خواهد بود. فقط برای امروز بعدازظهر با توجه به انتقال رطوبت، شرایط رشد ابر و احتمال بارش پراکنده در مناطق شرقی و مرکزی استان وجود دارد.