انتشار:  پنج‌شنبه 20 تیر 1398  ::  16:37   

نماینده ولی فقیه در کردستان؛

شهید حاج ماموستا شیخ الاسلام مظهر وحدت شیعه و سنی در کشور بود

سرویس کردستان- نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: شهید شیخ الاسلام یکی از مظاهر وحدت شیعه و سنی است چرا که همواره ارتباط خوبی با علمای شیعه داشت و مردم کردستان نیز همیشه پشت سر او در حرکت بودند.

به گزارش خبرگزاری کُردپرس، حضرت  آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی پیش از ظهر امروز در نشست شورای راهبردی همایش ملی نکوداشت شهید ماموستا شیخ‌الاسلام اظهار کرد: شهادت بالاترین مقام است و بالاتر از شهادت مقامی نیست که خداوند بخواهد به هرکسی بدهد.
وی تصریح کرد: تا پیمانه زندگی انسان تمام نشود از این دنیا به دیار باقی نخواهد رفت ولی چه برکت بزرگی است که انسان در دنیا شهید شود.
آیت الله حسینی شاهرودی اظهار داشت: شهیدان خود بیش از همه می دانستند که چه سرنوشتی در انتظار آنها است و چه اتفاقی قرار است برای آنان بیفتد اما همواره پای اعتقاداتشان ایستادند و راهشان را ادامه دادند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان خاطرنشان کرد: شهادت براساس ارزش‌ انسان‌ها نصیب آنها می‌شود، خداوند براساس حکمت به انسان‌ها هدیه‌ای می‌دهد و کسانی که به شهادت می‌رسند نیز به واسطه کارهایی است که در این دنیا انجام داده‌اند.
وی گفت:  امام حسین(ع)  چون ویژگی‌های خاصی دارند در جایگاه سید شهدا قرار گرفته و ما در کشور و استان کردستان هم شهدایی با ویژگی‌های خاص زیاد داریم که ماموستا شهید شیخ‌الاسلام نمونه‌ای از این شهدا است.
آیت الله حسینی شاهرودی تاکید کرد: باید بیشتر به ابعاد شخصیتی شیخ‌الاسلام در قالب نکوداشت این شهید پرداخته شود.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: شهدا مانند گنج‌هایی هستند که ما باید از وجود آنها بهره بگیریم و به فرموده مقام معظم رهبری، مظهر قدرت جمهوری اسلامی شهدا هستند و این بهترین تعبیر از شهدا می‌تواند باشد.

وی یادآور شد: تا زمانی که مردم ما ارزش و جایگاه شهدا را بدانند و پشت سر شهیدان بزرگی مانند شهید شیخ الاسلام حرکت کنند بدون شک می توانیم به دیگر قله های پر افتخار اسلام برسیم و وحدت و یکپارچگی ملت ایران را به نمایش درآوریم
نماینده مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: زنده نگه‌داشتن نام شهدا و یاد شهدا کمتر از شهادت نیست چون این کار موجب ترویج و نهادینه‌شدن روحیه شهادت‌طلبی و اخلاص در جامعه می‌شود.
وی تاکید کرد: برخورداری از روحیه ایثار و شهادت در جامعه عامل اقتدار و عظمت ملت ایران است و شهدا و الگوگیری از سیره و روش زندگی آنان مانند موتور محرکه‌ای است که جامعه را به سمت جلو حرکت می‌دهد.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان بیان کرد: با توجه به جایگاه و بزرگی که شهید شیخ الاسلام در بین شهدای کردستان به ویژه شهدای روحانی داشتند و  لازم است از در خصوص تبیین آثار، شخصیت و سیره و زندگی ایشان بیش از گذشته تلاش کرد.
وی گفت: ما در کشور بیش از ۱۷ هزار شهید ترور داریم و در کردستان نیز بسیاری به این افتخار نائل آمدند که یکی از برجسته ترین آنها همین شهید شیخ الاسلام است و از سوی مقام معظم رهبری با عنوان شهید مظلوم کردستان یاد شده است.
آیت الله حسینی شاهرودی اظهار داشت: افراد بزرگ و علمای برجسته ای در کشور هستند که خاطرات بسیاری با شهید شیخ الاسلام دارند که می توان یکی از مهمترین آنان را آیت الله مصباح یزدی عنوان کرد که همواره در محافل مختلف از ایشان خاطراتی را بیان می فرمایند.
وی با بیان اینکه شهید شیخ الاسلام یکی از مظاهر وحدت شیعه و سنی است، بیان کرد: شهدای کردستان به ویژه شهدای روحانی آنقدر بزرگ هستند که سرگذشت هر کدام از آنها می تواند در قالب چندین برنامه فرهنگی تبیین شود.