انتشار:  پنج‌شنبه 20 تیر 1398  ::  16:55   

معاون سازمان برنامه و بودجه کشور خبر داد؛

اختصاص ۳۰ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه راهسازی ایلام مهران / 80 میلیارد برای بیمارستان 376 تختخوابی

سرویس ایلام - معاون سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: برای تکمیل پروژه راهسازی ایلام به مهران مبلغ 30 میلیارد تومان پرداخت می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، دکتر سیدحمید پورمحمدی در نشست مدیران عالی رتبه اقتصادی کشور که با حضور مدیران ارشد ملی در حوزه‌ی پولی، مالی و بودجه‌ای در ایلام برگزار شد، اعلام کرد: اولین پروژه مهم استان راه ایلام به مهران است، اگر سه قطعه ی باقی مانده به سرعت اجرایی شود، ۳۰ میلیارد تومان پرداخت می کنیم و  برای باز شدن گلوگاههای مسیر کربلا از ایلام به مهران در سه موقعیت این مبلغ اختصاص خواهد یافت.

وی با اشاره به بیمارستان ۳۷۶ تخت خوابی ایلام هم خاطر نشان کرد: ما اعتبارات را صد در صد تخصیص می دهیم اگر پیمانکار متعهد شود تا پایان سال کار را به اتمام برساند ۸۰ میلیارد تومان را تخصیص خواهیم داد.

این مقام مسئول به پروژه ی بسیار مهمی چون آزاد راه پل زال به دهلران نیز اشاره کرد و اظهار داشت:  ۱۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرایی شدن این ابر پروژه نیاز است و در این زمینه ۴ بانک به همراه سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام آمادگی کرده اند که در این پروژه مشارکت کنند.

وی تصریح کرد: در خصوص تونل کبیرکوه سال قبل پیگیری‌های لازم از سوی نمایندگان محترم مردم استان و مسئولان انجام‌شده است و باید گفت که این مسیر باید به‌عنوان یک پروژه ملی دیده شود به‌عنوان یک اولویت، می‌تواند دو استان محروم ایلام و خرم‌آباد را به هم پیوند دهد و گره‌های کور راه این دو استان را باز خواهد کرد.

وی تأکید کرد: وجود چنین پروژه هایی باعث توسعه استان خواهد شد و البته بایست در اجرای پروژه های استان توجیه و نگاه ملی داشت.

وی در ادامه با اشاره به این مهم که صندوق توسعه ملی در عمل بیشترین منابع را به مناطق محروم از جمله ایلام اختصاصی داده است، افزود: در زمینه درآمد سرانه استان نیز بایست گفت که این استان نسبت به کشور بسیار پایین است و این موضوع سبب مهاجرت مردم این استان شده است.

پورمحمدی اظهارداشت: پایین بودن بهره‌وری در ایلام با توجه به امکانات موجود یکی از مشکلات استان است، بنابراین باید مردم ایلام مورد توجه ویژه قرار گیردند؛ مهمترین بحث هم تولید و اشتغال است.

وی ضمن اشاره به ویژگی‌های شخصیتی برجسته مردم ایلام از بعد میهمان نوازی و ایثارگری در دوران دفاع مقدس، یادآور شد: در ایام اربعین ظرفیت‌های این استان به موتور محرکه در جهت توسعه‌ی و افزایش درآمد خانواده‌ها تبدیل می شود و باید آن را تقویت کرد.