انتشار:  جمعه 21 تیر 1398  ::  23:06   

مهمترین تحولات روز جمعه 21/4/1398 در ترکیه

  • ترکیه سامانۀ دفاع موشکی S-400 را تحویل گرفت

اولین محمولۀ قطعات و تجهیزات سامانۀ دفاع موشکی S-400 وارد یک پایگاه هوایی در نزدیکی آنکارا شد.

  • عملیات شرق فرات به زودی پس از نصب سامانۀ S-400 آغاز می شود

خبرنگار ترک معتقد است حملۀ ترکیه به منبج و دیگر مناطق تحت کنترل کردها در شرق فرات به زودی و پس از نصب سامانۀ دفاع موشکی S-400 در شهر کردنشین سوروچ آغاز خواهد شد.

  • دنگیر میر مهمت فرات، عضو موسس آک پارتی و نماینده سابق HDP در پارلمان ترکیه درگذشت

دنگیر میر مهمت فرات، عضو موسس کُرد حزب عدالت و توسعه (AKP) که بعد از جدا شدن از این حزب به حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) پیوست و یک دوره نیز نماینده این حزب در پارلمان ترکیه بود دقایقی پیش در بیمارستانی که مورد مداوا بود درگذشت.

  • چهار شرط داود اوغلو برای ماندن در کنار اردوغان

سردبیر ایندپندنت ترکیه معتقد است داود اوغلو برای جدایی کامل از AKP و پیگیری تأسیس یک حزب جدید آماده است. اما او به چهار شرط حاضر است از تبدیل شدن به رقیبی جدی برای اردوغان منصرف شود.

  • پیام دمیرتاش به دانشجوی بغازایچی: کسانی که شما را هدف قرار می هند بدانند که دوران در حال تغییر است

در پی آغاز روند قضایی علیه دانشجوی دانشگاه بغازایچی استانبول که در مراسم فارغ التحصیلی در این دانشگاه پلاکارد "آزادی برای دمیرتاش و تمام زندانیان سیاسی" را حمل می کرد، دمیرتاش از زندان ادیرنه در پیامی نوشت: کسانی که شما را هدف قرار می دهند بدانند که دوران در حال تغییر است.

  • فهیم تاشتکین: سرنوشت خط فرات به موازنه قدرت میان آمریکا – روسیه – ترکیه بستگی دارد

روزنامه نگار کرد ترکیه در پی سفر به کردستان سوریه که به منظور حضور در کنفرانس بین المللی داعش به عامودی رفته است طی یادداشتی در خبرگزاری احوال با اشاره به این سفر خود عنوان کرد: سرنوشت خط فرات تا حد زیادی به موازنه قدرت میان آمریکا – روسیه – ترکیه و معامله های احتمالی بستگی دارد.

  • سخنگوی حزب عدالت و توسعه: برای پایان دادن به موجودیت PKK در قندیل، شنگال و مخمور با دولت عراق دیدار کردیم

سخنگوی حزب عدالت و توسعه (AKP) که بعد از جلسه شورای مرکزی حزب در مصاحبه مطبوعاتی شرکت کرده بود در اظهاراتی با اشاره به ادامه عملیات های ارتش ترکیه در شمال عراق عنوان کرد: برای پایان دادن به موجودیت PKK در قندیل، شنگال و مخمور با دولت عراق دیدار کردیم.

  • انفجار در مسیر نیروهای گشتی جزیره در استان شرناخ

در حمله به نیروهای گشت زنی در شهر جزیره استان شرناخ چهار تن از این نیروها در اثر انفجار بمبی که در مسیر گشت زنی آنان کار گذاشته شده بود مجروح شدند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه