سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  سه‌شنبه 25 تیر 1398  ::  08:55   

اتحادیه اروپا رای به تحریم ترکیه صادر کرد

سرویس ترکیه - اتحادیه اروپا در جلسه وزاری خارجه کشورهای عضو با بیان این که اقدام ترکیه به منظور اکتشاف میادین گاز طبیعی در اطراف قبرس خلاف قوانین بین المللی رایج است رای به تحریم ترکیه صادر کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، اتحادیه اروپا در جلسه وزاری خارجه کشورهای عضو با بیان این که اقدام ترکیه به منظور اکتشاف میادین گاز طبیعی در اطراف قبرس خلاف قوانین بین المللی رایج است رای به تحریم ترکیه صادر کرد.

بر اساس اطلاعات به دست آمده از خبرگزاری دویچه وله ترکی این تحریم ها به صورت چهار مرحله مورد اجرا درخواهد آمد. تصمیم وزاری خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای جلوگیری از اقدامات اکتشاف و بورینگ ترکیه در مدیترانه شرقی صورت می گیرد. در بیانیه منتشر شده از این جلسه عنوان شده است: "علی رغم تمام پیام های صادر شده از این که ترکیه به فعالیت های خود در این منطقه پایان نداده است بسیار ناراحت هستیم".

بر اساس لیست ارائه شده از مفاد تحریم های اتحادیه اروپا علیه ترکیه؛ قطع حمایت های مالی اتحادیه اروپا به ترکیه برای روند عضویت در این اتحادیه پیش از آغاز سال 2020 میلادی، تعلیق مذاکرات معطوف به روابط تجاری و اقتصادی مانند کنگره مشترک و همچنین دیالوگ سیاسی در سطح سران، تعلیق مذاکرات هوا و فضا و تجدید نظر بانک سرمایه گذاری اروپا در ارائه وام به ترکیه به منظور حمایت در توسعه این کشور.

همچنین در حکم صادر شده عنوان شده است در صورت ادامه عملیات اکتشاف و بورینگ ترکیه در دریای مدیترانه شرقی اقدامات دیگری نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت. اگر این فعالیت ها ادامه پیدا کند شرکت های فعال در این عملیات ها و اسامی فعال در این اقدام در لیست تحریم های اتحادیه اروپا قرار خواهد گرفت.

 

بیشتر بخوانید:

اروپا در حال آمادگی برای اعمال تحریم علیه ترکیه

قبرس جنوبی؛ اهرم جدید آمریکا برای فشار به ترکیه در برابر S-400

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها
#اتحادیه اروپا