سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 25 تیر 1398  ::  08:57   

دبیر کل وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان:

فساد مالی تمامی نهادهای حاکمیتی اقلیم کردستان را فراگرفته است

سرویس عراق و اقلیم کردستان- دبیر کل وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان با تأکید بر اینکه فساد مالی تمامی نهادهای حاکمیتی اقلیم کردستان را فراگرفته، گفت که هیچ تلاشی از سوی نهادهای نظارتی برای افشا و مقابله با این فساد صورت نمی گیرد.

به گزارش کردپرس، جبار یاور طی گفتگو با شبکه تلویزیونی ان. آر. تی، گفت که فساد اقتصادی و مالی در سطحی گسترده در اقلیم کردستان وجود دارد و تمامی نهادهای حاکمیتی وزارت خانه های اقلیم از جمله وزارت پیشمرگ را نیز فرا گرفته است.

وی ضمن اذعان به وجود فساد مالی در وزارت پیشمرگ، گفت که هیچ نهاد نظارتی و یا شخص و مقام مسئول در اقلیم، اقدام و تلاشی را برای افشا و یا مقابله با این فساد گسترده انجام نمی دهد.

دبیر کل وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان، تأکید کرد که هیچ اقدامی برای مبارزه با فساد در وزارت پیشمرگ انجام نشده و تحقیقی نیز در این مورد صورت نگرفته و هیچ یک از مسئولین و نهادهای نظارتی با مقامات وزارت پیشمرگ در مورد وضعیت فساد در این وزارت خانه گفتگو نکرده است.

وی خاطر نشان ساخت که نهادهای نظارتی بسیاری در اقلیم وجود دارند، از جمله دیوان وزارت پیشمرگ، دیوان نظارت و حسابرسی دولت اقلیم و هیئت تفحص و مبارزه با فساد، که می توانند از نظر قانونی اقدام کرده و به فساد مالی و اقتصادی گسترده در وزارت پیشمرگ رسیدگی و پرونده های مربوطه را افشا کنند؛ اما پرسش اینجاست که چرا اقدامی در این مورد انجام نمی دهند.

این در حالی است که مسرور بارزانی نخست وزیر جدید اقلیم نیز در اولین سخنرانی خود پس از ادای سوگند قانونی در پارلمان کردستان، تأکید کرد که فساد مالی در سطحی گسترده، نهادهای حاکمیتی اقلیم را در بر گرفته و دولت جدید بنا به خواست مردم اقلیم، مبارزه با این فساد را در اولویت امور و کارهای خود قرار می دهد و در اولین نشست هیئت وزیران جدید نیز بر ضرورت ریشه کن کردن رشوه خواری در ادارات تأکید شد.