سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  سه‌شنبه 25 تیر 1398  ::  10:02   

استقبال اتحادیه اروپا از تشکیل حکومت جدید در اقلیم کردستان

سرویس جهان- اتحادیه اروپا با صدور بیانیه ای خرسندی خود را از تشکیل کابینه جدید دولت اقلیم کردستان و نیز انتخاب نچیروان بارزانی به عنوان رییس جدید اقلیم کردستان بیان کرده است.

 

به گزارش کردپرس، هیئتی از اتحادیه اروپا به سرپرستی فدریکال موگرینی، رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا اخیرا به بغداد سفر کرد و با مقامات عراقی و همچنین نچیروان بارزانی، رییس جدیدی اقلیم کردستان عراق دیدار و گفتگو کردند.

اتحادیه اروپا با انتشار بیانیه ای در سایت این نهاد اروپایی، حمایت خود را از ایجاد اصلاحات در دولت عراق، حفظ وحدت، حاکمیت و قلمرو آن اعلام کرده است و بر ادامه همکاری بین این اتحادیه و دولت عراق در چهارچوب معاهده امضا شده میان طرفین تاکید کرده است.

این اتحادیه همچنین از تشکیل دولت جدید اقلیم کردستان و نیز انتخاب رییس جدید اقلیم کردستان بعد از برگزاری انتخابات عمومی در این منطقه در سپتامبر 2018 ابراز رضایت کرده است.

اتحادیه اروپا همچنین از بهبود و توسعه روابط میان اربیل و بغداد استقبال کرده و دو طرف را به ادامه مذاکره و گفتگو برپایه قانون اساسی عراق ترغیب و تشویق کرده است.

اتحادیه اروپا همچنین از دولت عراق و دولت منطقه ای اقلیم کردستان خواسته است با همدیگر برای تامین امنیت عراق بویژه در مناطق مورد مناقشه همکاری کنند.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان
#اتحادیه اروپا
#نچیروان بارزانی
#فدریکا موگرینی