سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 25 تیر 1398  ::  10:14   

عضو ارشد حزب دمکرات کردستان:

اقلیم کردستان از روی ناچاری نفت صادر می‌کند

سرویس عراق و اقلیم کردستان - یکی از اعضای ارشد حزب دمکرات کردستان تاکید کرد که اقلیم کردستان از روی ناچاری نفت صادر می کند چرا که پول لازم برای پرداخت حقوق را ندارد.
 

به گزارش کردپرس، مهدی عبدالکریم، از اعضای ارشد حزب دمکرات کردستان (پارتی) شامگاه دوشنبه هنگام مشارکت در یکی از برنامه های شبکه ماهواره ای العهد، تلاش های در جریان برای برکناری عادل عبدالمهدی، نخست وزیر کنونی عراق از قدرت را بخشی از اقدامات علیه اقلیم کردستان برشمرد.

عبدالکریم در این باره اظهار داشت: شاهد جهت گیری های کاملا واضح برای تغییر نخست وزیر دولت فدرال هستیم و یکی از جریان های اپوزیسیون در تلاش است تا این منصب را بار دیگر در دست بگیرد؛ اقدام برای تغییر عبدالمهدی در واقع بخشی از هجمه علیه اقلیم کردستان می باشد.

این عضو ارشد حزب دمکرات کردستان درباره صادرات نفت خام از سوی اقلیم کردستان نیز تصریح کرد: از سال 2004 تاکنون سهم اقلیم از بودجه فدرال به طور کامل پرداخت نمی شود و دولت اقلیم نیز از روی ناچاری نفت صادر می کند چرا که پول لازم برای پرداخت حقوق را ندارد.

در رابطه با انتخابات شوراهای استانی عراق که قرار است سال آینده میلادی برگزار شود و برای استان کرکوک در شمال این کشور از اهمیت دو چندانی برخوردار است نیز عبدالکریم خاطر نشان ساخت که نخستین انتخابات محلی در این استان مورد مناقشه پس از 15 سال، ثابت خواهد کرد کدام یک از قومیت های کُرد، عرب یا ترکمن اکثریت ساکنان استان را تشکیل می دهند.

برچسب‌ها:
#اقلیم کردستان
#صادرات نقت
#عبدالمهدی
#انتخابات کرکوک