سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  سه‌شنبه 25 تیر 1398  ::  11:29   

آکادمیسین و نویسنده لیبیایی:

اردوغان در تلاش برای تاسیس عثمانی دوم به وسیله اخوان المسلمین است

سرویس ترکیه - جبریل العبیدی، آکادمیسین و نویسنده لیبیایی در اظهاراتی با اشاره به سیاست خارجی ترکیه و مداخله این کشور در کشورهای عربی عنوان کرد: رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه رویای تاسیس دوباره عثمانی را در سر می پروراند؛ در این راستا اردوغان تلاش می کند تا این هدف را به وسیله اخوان المسلمین پیش ببرد.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هاوارنیوز، جبریل العبیدی، آکادمیسین و نویسنده لیبی در اظهاراتی با اشاره به سیاست خارجی ترکیه و مداخله این کشور در کشورهای عربی عنوان کرد: از زمانی که حزب عدالت و توسعه (AKP) در ترکیه به حکومت رسید، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه رویای تاسیس دوباره عثمانی را در سر می پروراند. در این راستا اردوغان تلاش می کند تا این هدف را به وسیله اخوانی ها پیش ببرد و با یک سیاست اشغال گسترده دولت عثمانی دوم را تاسیس کند. اردوغان در منطقه یک سیاست دوگانه پیش می برد. اخوانی ها هر زمان سیاستش این بوده که مدیران و رهبران واقعی را در ملاء عام نگه نداشته و همواره رهبران واقعی که اداره امور را در دست دارند پشت پرده نگه می دارد. چیزی که در ارتباط با اردوغان وجود دارد نیز همین است. اردوغان در ظاهر از رهبران اخوان به حساب نمی آید ولی چنین به نظر می رسد که اردوغان ارتباط بسیار قدرتمندی با اخوان المسلمین داشته و رهبر پنهان اخوان شخص اردوغان است.

وی در ادامه با تأکید بر این که تورانی گری هنوز در ترکیه حاکم است خاطرنشان کرد: در دوران عثمانی نیز همین منوال بود، تمام والی هایی که برای سرزمین های اشغالی امپراتوری عثمانی تعیین می شدند ترک بودند. این نیز به وضوح نشان می داد که عثمانی ها نه خلافت اسلامی بلکه خلافت ترکی به وجود آورده بودند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#رجب طیب اردوغان