سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  سه‌شنبه 25 تیر 1398  ::  11:54   

واکنش وزارت امور خارجه ترکیه به تحریم اتحادیه اروپا علیه ترکیه:

تصمیم اتحادیه اروپا در فعالیت های ترکیه در مدیترانه شرقی خللی وارد نخواهد کرد

سرویس ترکیه - وزارت امور خارجه ترکیه در واکنش به تصمیم اتحادیه اروپا برای اعمال تحریم علیه ترکیه با انتشار بیانه ای عنوان کرد: تصمیمی که اتحادیه اروپا اتخاذ کرده است در اراده ترکیه به منظور تداوم فعالیت های هیدروکربنی خود در مدیترانه شرقی خللی وارد نخواهد کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از تلویزیون NTV، وزارت امور خارجه ترکیه در واکنش به تصمیم اتحادیه اروپا برای اعمال تحریم علیه ترکیه به منظور جلوگیری از عملیات اکتشاف و حفاری در مدیترانه شرقی با انتشار بیانه ای عنوان کرد: تصمیمی که در جلسه وزاری خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا اتخاذ شده است در اراده ترکیه به منظور تداوم فعالیت های هیدروکربنی خود در مدیترانه شرقی خللی وارد نخواهد کرد.

در این بیانیه آمده است: تصمیم اتخاذ شده تاثیری در فعالیت های ما نخواهد گذاشت. در این تصمیم از حق مساوی بخش ترک نشین جزیره قبرس برای استفاده از منابع طبیعی سخنی به میان نیامده و با نادیده گرفتن ترک های قبرسی نوعی حرکت شده است که گویا بخش ترک نشین قبرس وجود ندارد. این خود به وضوح نشان می دهد که اتحادیه اروپا تا چه اندازه در خصوص مسئله قبرس دارای پیش داوری ها و ذهنیت های تبعیض گرایانه ای بوده و با این مسئله جانبدارانه برخورد می کند. این تصمیم یک بار دیگر نشان داد که روابط یونانی ها با اتحادیه اروپا تا چه اندازه اتحادیه اروپا را در راستای تامین منافع خود شکل داده و دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا را نیز ابزار سواستفاده خود قرار می دهد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها
#اتحادیه اروپا