سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  سه‌شنبه 25 تیر 1398  ::  13:14   

راه سفر زمینی عمره‌گذاران عراقی به سرزمین وحی هموار شد

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رئیس سازمان حج و عمره عراق تاکید کرد که از این پس گذرگاه مرزی مشترک با عربستان علاوه بر حجاج، به روی عمره گذاران کشورش نیز باز خواهد بود.

به گزارش کردپرس به نقل از پایگاه خبری السومریه نیوز، خالد العطیه، رئیس سازمان حج و عمره عراق پیش از ظهر امروز (سه شنبه) طی سخنانی در مراسم بازگشایی گذرگاه عرعر در مرز مشترک کشورش با عربستان سعودی اعلام کرد که این گذرگاه علاوه بر موسم حج، در طول موسم عمره نیز باز خواهد ماند.

العطیه در این باره خاطر نشان ساخت که باز ماندن گذرگاه مرزی عرعر در طول موسم عمره باعث خواهد شد علاوه بر حجاج بیت الله الحرام، شمار زیادی از عمره گذاران عراقی نیز از راه زمینی و از طریق این گذرگاه مهم راهی سرزمین وحی شوند.

این در حالی است که حسن الکنانی، سخنگوی بعثه حج عراق در اواسط مرداد سال گذشته اعلام کرده بود که رئیس سازمان حج و عمره این کشور در دیدار با شاهزاده فیصل بن سلمان، امیر مدینه منوره به صورت رسمی درخواست کرده که گذرگاه مرزی عرعر علاوه بر حجاج  در موسم حج، به روی عمره گذاران عراقی نیز باز شود چرا که این مسئله هزینه سفر به عربستان را کاهش می دهد، باعث افزایش شمار عمره گذاران می شود و به تقویت همکاری میان دو کشور نیز می انجامد.

عبدالعزیز الشمری، سفیر عربستان در بغداد نیز در اوایل اسفند گذشته ضمن اعلام این که گذرگاه مرزی مشترک با عراق شامل بزرگ ترین میدان مبادلات تجاری میان دو کشور در اواسط سال جاری میلادی به صورت رسمی بازگشایی می شود، تاکید کرده بود که با بازگشایی گذرگاه عرعر، علاوه بر کاهش هزینه کالاهای وارداتی بازرگانان عراقی از عربستان و امکان استفاده آنها از بنادر سعودی در دریای سرخ در فرآیند صادرات و واردات، مسیر تردد حجاج و عمره گذاران برای سفر به سرزمین وحی نیز در طول سال باز خواهد بود.

برچسب‌ها:
#عراق
#عربستان
#گذرگاه عرعر
#حج و عمره