سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  سه‌شنبه 25 تیر 1398  ::  14:11   

ورود مسرور بارزانی به‌ بغداد و دیدار با برهم صالح

سرویس عراق و اقلیم کردستان – نخست وزیر جدید اقلیم کردستان در راس هیئتی عالی رتبه‌ وارد بغداد شد و کاخ ریاست جمهوری اولین ایستگاه‌ وی برای دیدار با مقامات دولت عراق بود.
 

به‌ گزارش کردپرس، مسرور بارزانی نخست وزیری اقلیم کردستان در اولین سفر خود در این منصب، ظهر امروز وارد بغداد شد و در کاخ ریاست جمهوری از سوی برهم صالح مورد استقبال رسمی قرار گرفت.

قباد طالبانی معاون نخست وزیر، وزرای دادگستری، پیشمرگ، داخلی و اقتصادی اقلیم کردستان در سفر به‌ بغداد مسرور بارزانی را همراهی می کنند.

هیئت کردستانی پس از ورود به‌ بغداد دیدار و گفتگو با برهم صالح را آ‌غاز کرد.

پس از دیدار با رئیس جمهور عراق، مسرور بارزانی و هیئت همراه‌ به‌ صورت جداگانه‌ با عادل عبدالمهدی نخست وزیر و محمد حلبوسی رئیس مجلس نمایندگان دیدار و گفتگو خواهد داشت.

مسرور بارزانی پس از آغاز به کار در منصب نخست وزیری اقلیم کردستان، بر ضرورت بهبود روابط با دولت مرکزی عراق و پایان دادن به اختلافات فی مابین تأکید کرد.

صفین دزه یی مسئول روابط خارجی اقلیم کردستان روز دوشنبه‌ پس از اولین نشست هیئت دولت، ضمن اشاره‌ به‌ برنامه‌ مسرور بارزانی برای سفر به بغداد، هدف از انجام این سفر را گفتگو با مقامات دولت عراق بر سر حل اختلافات فی مابین دانست و گفت: هم اکنون با حضور عادل عبدالمهدی در رأس دولت عراق، فضایی مثبت در بغداد برای گفتگو با اربیل و حل مشکلات وجود دارد.

یک روز پیش از سفر نخست وزیر جدید اقلیم کردستان به‌ بغداد (دوشنبه‌ 24 تیر ماه‌ 1398) عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق در تماس تلفنی، ضمن تبریک به‌ وی به‌ مناسب تشکیل دولت و آرزوی موفقیت در انجام امور، اعلام کرد‌: امیدواریم در کمترین زمان ممکن، اقدامات عملی در راستای حل و فصل تمامی مسائل و پرونده‌ های معوقه و لاینحل آغاز گردد.

عادل عبدالمهدی در این گفتگو تاکید کرد: لازم است در راستای تامین منافع اقلیم کردستان و عراق و خدمت رسانی شایسته‌ به‌ شهروندان، همه‌ توان خود را صرف همکاری های متقابل کنیم.