سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  سه‌شنبه 25 تیر 1398  ::  14:17   

تاکید برهم صالح بر موضع ثابت عراق در پشتیبانی از ملت فلسطین

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رئیس جمهوری عراق در دیدار نخست وزیر تشکیلات خودگردان، بر موضع ثابت کشورش در پشتیبانی از ملت فلسطین تاکید کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از بغداد الیوم، پایگاه اطلاع رسانی نهاد ریاست جمهوری عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد که برهم صالح، رئیس جمهوری این کشور پیش از ظهر امروز (سه شنبه) در کاخ ریاست جمهوری السلام در شهر بغداد، پذیرای محمد اشتیه، نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین و هیئت همراه وی بوده جایی که دو طرف تقویت روابط دو جانبه و راه های گسترش همکاری میان دو کشور در راستای منافع مشترک را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، صالح و اشتیه در دیدار خود همچنین به بررسی آخرین تحولات سیاسی در جهان عرب و در سطح بین المللی پرداخته و بر لزوم ایجاد یک سامانه منطقه ای مشترک و مبتنی بر همکاری و همگرایی سیاسی، امنیتی و اقتصادی در راستای تحقق ثبات پیشرفت و شکوفایی برای ملت های منطقه تاکید کردند.

رئیس جمهوری عراق در این دیدار ضمن تاکید بر موضع ثابت کشورش در پشتیبانی از ملت فلسطین در راستای تضمین راه حل عادلانه و فراگیر برای مسئله فلسطین، خاطر نشان ساخت که بغداد به برخورداری شهروندان فلسطینی مقیم عراق از همه حقوق و مزایای مشروع خود اهتمام می ورزد.

نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین نیز به نوبه خود بر تمایل کشورش به تقویت روابط با عراق در زمینه های مختلف تاکید کرده و موضع گیری های بغداد در پشتیبانی از مسئله فلسطین در محافل مختلف را ارج نهاد.

برچسب‌ها:
#عراق
#فلسطین
#برهم صالح
#تشکیلات خودگردان