انتشار:  چهارشنبه 26 تیر 1398  ::  00:19   

مهمترین تحولات روز سه شنبه 25/4/1398 در ترکیه

  • دفاعیه صلاح الدین دمیرتاش: حتی اگر مرا آزاد کرده و به آن سوی مرز یونان هم ببرید فرار نخواهم کرد

جلسه رسیدگی به پرونده صلاح الدین دمیرتاش، رئیس مشترک سابق حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) امروز در حالی در سالن اجتماعات زندان سینجان آنکارا برگزار شد که صلاح الدین دمیرتاش در دفاعیه خود عنوان کرد: حتی اگر مرا آزاد کرده و به آن سوی مرز یونان هم ببرید باز هم فرار نخواهم کرد.

  • اتحادیه اروپا رای به تحریم ترکیه صادر کرد

اتحادیه اروپا در جلسه وزاری خارجه کشورهای عضو با بیان این که اقدام ترکیه به منظور اکتشاف میادین گاز طبیعی در اطراف قبرس خلاف قوانین بین المللی رایج است رای به تحریم ترکیه صادر کرد.

  • آکادمیسین و نویسنده لیبیایی: اردوغان در تلاش برای تاسیس عثمانی دوم به وسیله اخوان المسلمین است

جبریل العبیدی، آکادمیسین و نویسنده لیبیایی در اظهاراتی با اشاره به سیاست خارجی ترکیه و مداخله این کشور در کشورهای عربی عنوان کرد: رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه رویای تاسیس دوباره عثمانی را در سر می پروراند؛ در این راستا اردوغان تلاش می کند تا این هدف را به وسیله اخوان المسلمین پیش ببرد.

  • تحریم ترکیه توسط اتحادیه اروپا در روز سالگرد کودتای نافرجام 15 جولای

اعمال تحریم ها علیه ترکیه توسط اتحادیه اروپا در سومین سالگرد کودتای نافرجام 15 جولای برای ترکیه که این روز را مهمترین روز ملی و بقای ملی خود می داند می تواند پیامد های مختلفی داشته باشد.

  • پروین بولدان: نیاز ترکیه S-400 نیست؛ عدالت، صلح و دموکراسی فوری است

پروین بولدان، رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) که در جلسه فراکسیون حزب متبوع خود در پارلمان ترکیه سخنرانی می کرد در اظهاراتی با انتقاد از اقدام ترکیه برای خرید سامانه دفاع موشکی S-400 عنوان کرد: نیاز کشور S-400 نیست؛ نیاز ترکیه صلح، دموکراسی و عدالت فوری است.

  • واکنش وزارت امور خارجه ترکیه به تحریم اتحادیه اروپا علیه ترکیه: تصمیم اتحادیه اروپا در فعالیت های ترکیه در مدیترانه شرقی خللی وارد نخواهد کرد

وزارت امور خارجه ترکیه در واکنش به تصمیم اتحادیه اروپا برای اعمال تحریم علیه ترکیه با انتشار بیانه ای عنوان کرد: تصمیمی که اتحادیه اروپا اتخاذ کرده است در اراده ترکیه به منظور تداوم فعالیت های هیدروکربنی خود در مدیترانه شرقی خللی وارد نخواهد کرد.

  • مشروبات الکلی حاوی متانول در 20 روز اخیر در ترکیه جان 14 تن را گرفت

در 20 روز اخیر 14 تن در اثر استفاده از مشروبات الکلی حاوی متانول در سه استان مرسین، آدانا و نیغده جان خود را از دست داده اند.

  • وزیر کشور ترکیه اعلام کرد: انجام بیش از 300 هزار عملیات تحت عنوان مبارزه با ترور بعد از کودتای نافرجام

سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه که به مناسبت سومین سالگرد شکست کودتای 15 جولای در مرکز فرماندهی نیروهای پلیس آنکارا سخنرانی می کرد در اظهاراتی عنوان کرد: بعد از 15 جولای 2016 میلادی تا این لحظه در مجموع 324 هزار و 243 عملیات نظامی علیه تمام گروه های تروریستی صورت داده ایم.

  • کشته شدن یک نیروی نظامی ارتش ترکیه در شمال عراق

یک نیروی نظامی ارتش ترکیه در اثنای عملیات نظامی در شمال عراق در اثر انفجار بمب کار گذاشته شده جان خود را از دست داد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه