انتشار:  چهارشنبه 26 تیر 1398  ::  09:03   

عضو شورای مرکزی PYD:

بدون حضور مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه در مذاکرات نتیجه جدی به دست نخواهد آمد

سرویس سوریه - عبدالکریم ساروخان، عضو شورای مرکزی حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (PYD) در اظهاراتی با اشاره به سفر اخیر نماینده سازمان ملل متحد در امور سوریه به این کشور گفت: بدون حضور مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه در مذاکرات حل بحران سوریه نتیجه جدی به دست نخواهد آمد.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری KRDnews، عبدالکریم ساروخان، عضو شورای مرکزی حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (PYD) در اظهاراتی با اشاره به سفر اخیر نماینده سازمان ملل متحد در امور سوریه به دمشق و همچنین نقش مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه در حل بحران این کشور عنوان کرد: اگر مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه در مذاکرات و راه حل های بحران سوریه حضور نداشته باشد نتیجه ای جدی به دست نخواهد آمد.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: مدیریت خودگردان شمال سوریه 30 درصد از سرزمین های سوریه و  بخش بزرگی از مردم سوریه را نمایندگی می کند. همچنین در شکست سیاسی و نظامی داعش در سوریه و متحد کردن مردم سوریه در یک جا نقش بسیار مهمی بازی کرده است.

این اظهارات در حالی صورت می گیرد که هفته پیش گیر پترسون، نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه با سفر به دمشق در گفتگو با خبرنگاران عنوان کرده بود: دیدارهای بسیار مثبت و سازنده ای را صورت داده ایم در روزهای بسیار نزدیک کمیسیون تدوین قانون اساسی جدید سوریه تشکیل خواهد شد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#کردها
#داعش
#بشار اسد
#دمشق