انتشار:  چهارشنبه 26 تیر 1398  ::  09:23   

مرکز تحقیقات سیاسی – اقتصادی – اجتماعی ترکیه:

ارتش ترکیه در اقلیم کردستان ماندگار خواهد شد

سرویس ترکیه - مرکز تحقیقات سیاسی – اقتصادی – اجتماعی ترکیه موسوم به SETA، در تحلیلی با اشاره به عملیات های ارتش ترکیه در شمال عراق، حضور نیروهای مسلح ترکیه در منطقه خواکورک اقلیم کردستان را ماندگار توصیف کرده است.

به گزارش کردپرس، مرکز تحقیقات سیاسی – اقتصادی – اجتماعی ترکیه موسوم به SETA، در تحلیلی با موضوع عملیات های نیروهای مسلح ترکیه با نام چنگال در مناطقی از شمال عراق، نوشت: این عملیات ها با همکاری مدیریت اقلیم کردستان و حزب دموکرات کردستان عراق (KDP) پیش می رود. وابستگی های اقتصادی شمال عراق به ترکیه و نشات گرفتن نگرانی های امنیتی بر این اساس ابعاد نظامی مبارزه با ترور را تدابیر اقتصادی، اجتماعی و اداری تکمیل می کند. از همین رو نیروهای مسلح ترکیه در خواکورک ماندگار خواهند شد.

در بخش دیگری از این تحلیل اعلام می شود: ترکیه در روند اخیر با بهبود روابط خود با دولت مرکزی عراق و اقلیم کردستان به سمت مستقر شدن در برخی مناطق شمال عراق حرکت کرده است. در 2018 میلادی با عملیات موسوم به "ثابت قدمی" در منطقه دَرَجیک در بخش های جنوب شرق و غرب این منطقه مستقر شده و اکنون نیز با آغاز عملیات چنگال به منظور جلوگیری از کنترل دوباره این مناطق توسط PKK تدابیر لازم را بایستی اتخاذ کند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#پ.ک.ک
#اقلیم کردستان