سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 27 تیر 1398  ::  07:35   

از وزیر امور خارجه ترکیه پرسیده شد:

حمله مسلحانه اربیل می تواند کار PKK باشد؟

سرویس ترکیه - مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در پاسخ به این سوال که آیا حمله مسلحانه اربیل می تواند کار PKK باشد؟ اعلام کرد: برای دادن اطلاعات دقیق در این خصوص ابتدا بایستی منتظر روشن شدن ابعاد و جزئیات این حمله بود.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه آکشام، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در اظهاراتی با اشاره به حمله مسلحانه در اربیل و کشته شدن یک دیپلمات ترکیه عنوان کرد: در حال حاضر اقدامات لازمی که بایستی در داخل کشور و بیرون از کشور اتخاذ شود ادامه دارد. با بغداد و اربیل در تماس هستیم. در صورت نیاز هیئتی به آنجا اعزام خواهیم کرد.

وی در جواب به این سوال که آیا می تواند این حمله از سوی PKK و یا گروه تروریستی دیگری ترتیب داده شده باشد نیز خاطرنشان کرد: زمانی که چنین حمله ای صورت می گیرد اولین چیزی که به ذهن خطور می کند این موضوع است. اولین سوال طرح شده در ذهن این است که آیا یک حمله تروریستی در کار است؟ ولی باید در نظر گرفت که دقیقاً در میز کنار میز دیپلمات ترک در آن رستوران دو شهروند عراقی نیز مورد حمله قرار گرفته است. یکی از آنان کشته شده و دیگری نیز به شدت زخمی شده است. از آنجایی که آنان نیز در معرض حمله قرار گرفته اند برای دادن اطلاعات دقیق در این خصوص ابتدا بایستی منتظر روشن شدن ابعاد و جزئیات این حمله بود. هر مرحله از ارائه اطلاعات در خصوص این حمله مسلحانه آن را در اختیار رسانه ها و افکار عمومی قرار خواهیم داد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#اقلیم کردستان
#پ.ک.ک