سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 27 تیر 1398  ::  09:14   

اطلاعیه سرکنسولگری ایران در اربیل در خصوص حمله تروریستی به اعضای سرکنسولگری ترکیه

سرویس عراق و اقلیم کردستان - سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در اربیل، حمله تروریستی به اعضای سرکنسولگری ترکیه را به‌ شدت محکوم کرد.
 

به‌ گزارش کردپرس، شماری از کارمندان سرکنسولگری ترکیه در شهر اربیل بعد از ظهر چهارشنبه‌ 26 تیر ماه‌ 1398 در رستوران حقه‌باز در نزدیکی ساختمان سرکنسولگری هدف تیراندازی یک یا دو فرد مسلح ناشناس قرار گرفتند.

بر اساس آمار رسمی، در نتیجه این حمله سه نفر کشته و زخمی شدند.

سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در اربیل اطلاعیه‌ ای در محکومیت این حمله‌ منتشر کرد.

در این اطلاعیه‌ آمده‌ است: سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در اربیل با اعلام انزجار و محکوم نمودن حادثه حمله تروریستی به اعضای سرکنسولگری ترکیه در اربیل ضمن تسلیت به سرکنسول محترم ترکیه در اربیل و همکارانشان با خانواده های قربانیان این حمله ابراز همدردی می نماید . 

این در حالی است که‌ سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران نیز حمله تروریستی علیه اعضای سرکنسولگری ترکیه در اربیل عراق را به شدت محکوم و با دولت و ملت ترکیه به ویژه خانواده قربانیان این حمله، ابراز همدردی کرده‌ بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران تاکید کرده‌ بود: تروریسم پدیده دهشتناکی است که خسارت‌های فراوانی به کشورهای منطقه وارد کرده و تنها راه مقابله با آن، مبارزه مشترک جامعه جهانی با گروه های تروریستی از طریق پایان دادن به حمایت های سیاسی، مالی، تسلیحاتی و ایدئولوژیک است.