سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  شنبه 29 تیر 1398  ::  22:16   

صلاح الدین دمیرتاش:

انتظار اجرای عدالت در سیستم فعلی ترکیه ساده لوحی است

سرویس ترکیه - صلاح الدین دمیرتاش، رئیس مشترک سابق حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در مصاحبه با خبرگزاری اتکین هابر ترکیه از زندان ادیرنه در اظهاراتی عنوان کرد: انتظار اجرای عدالت در سیستم فعلی ساده لوحی است.

به گزارش کردپرس، صلاح الدین دمیرتاش، رئیس مشترک سابق حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در مصاحبه ای که با خبرگزاری اتکین هابر ترکیه از زندان ادیرنه انجام داده است در اظهاراتی با اشاره به چهارمین سالگرد قتل عام سوروچ عنوان کرد: قتل عام سوروچ اولین اقدام سرکوب گرانه و فاشیستی علیه امیدی بود که انتخابات 7 ژوئن و تغییراتی که نتایج این انتخابات می توانست به وجود آورد صورت گرفت. بعد از آن نیز متاسفانه اتفاقات دیگری تکرار شد. ترکیه نیز مانند دیگر هژمونی های ملی و جهانی در برابر مقاومت نامحدود مظلومان در کردستان سوریه نگران شده بود. قتل عام سوروچ به منظور سرکوب بی رحمانه و خونین این امید صورت گرفته بود. امروزه با نگاه به این حادثه بسیار بهتر موضوع درک می شود.

وی در ادامه اظهارات خود با انتقاد از سیستم ریاست جمهوری در ترکیه عنوان کرد: انتظار اجرای عدالت در سیستم فعلی ساده لوحی خواهد بود. در سیستمی که از اقتصاد تا آموزش، از فرهنگ تا بهداشت و درمان، از رسانه تا سیاست و از سر تا پا بر روی بی عدالتی بنا شده است؛ دستگاه قضایی متفاوتی نمی تواند داشته باشد. طبیعی است که تلاش برای اجرای عدالت در خانواده های ما بدن وقفه ادامه خواهد داشت. فقط این را می دانیم که تا زمانی که سیستم فاشیستی و اقتدارگرا تغییر نکرده است به دست آوردن عدالت نیز راحت نخواهد بود. ولی باید در نظر داشت که یک سیستم دموکراتیک با رودر رو شدن با گذشته و برملا شدن حقیقت ممکن خواهد شد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها
#حزب دموکراتیک خلقها
#صلاح الدین دمیرتاش