سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  یک‌شنبه 30 تیر 1398  ::  14:11   

برادران ژاپنی-کردی به دنبال هویت گم شده در ژاپن در فیلم «نیمه»

سرویس جهان- دو برادر در ژاپن که از پدر و مادر ژاپنی و کرد متولد شده اند، تلاش کرده اند در فیلم «نیمه» نگاه ژاپنی ها به خود را به عنوان فردی نیمه ژاپنی اصلاح کنند.

 

به گزارش کردپرس به نقل از سایت ریلبیت، واژه ژاپنی ハーフ با تلفظ کافو و به معنای نیمه، برای کسانی به کار برده می شود که فقط یکی از والدین آنها ژاپنی است و به این معناست که آنها کاملا هویت شهروند ژاپنی را ندارند.

بیلال و عثمان کاوازوئه، دو شهروند کرد-ژاپنی هستند که تجربه شخصی از زندگی را به عنوان دو شهروندی که یکی از والدین آنها کرد و دیگری ژاپنی است، در فیلم «نیمه» نشان داده اند.

دو برادر در این فیلم تلاش می کنند با نشان دادن روابط سرد در درون خانواده و نگاه متفاوت ژاپنی ها به خود، مفهوم واقعی دو رگه بودن را در ژاپن به بیننده انتقال دهند. آنها در این فیلم تلاش می کنند نگاه نژادپرستانه ژاپنی ها را نسبت به خود بزدایند و در مقابل هجمه لفظی شهروندان «کامل» ژاپنی از خود دفاع کنند.

این فیلم در جشنواره فیلم های جدید ژاپن به نمایش گذاشته شد و قبل از آن هم فیلمی مستند به نام « کردهای توکیو» که تلاش دو پناهنده کرد برای گرفتن اقامت در ژاپن را نشان می دهد نمایش داده شد.

بیلال کاوازوئه دانش آموخته حوزه فیلمسازی در دانشکده هنرهای بصری اوزاکا است و به عنوان کارگردان تلاش کرده است فیلمش ترکیبی از مستند و روایت داستانی باشد. فیلمنامه فیلم «نیمه» هم توسط برادر وی عثمان کاوازوئه نوشته است.

فیلم «نیمه» کار دو برادر ژاپنی-کرد نقدهای خوبی در ژاپن دیافت کرده است.

کد خبرنگار:40101

برچسب‌ها:
#ژاپن
#کردها
#فیلم