سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  یک‌شنبه 30 تیر 1398  ::  19:51   

HDP: در کنار درسیم داغ هستیم

سرویس ترکیه - در پی معرفی مظلوم داغ، برادر درسیم داغ نماینده دیاربکر در پارلمان ترکیه از حزب کُردی دموکراتیک خلق ها (HDP) به عنوان عامل حمله مسلحانه به کارمند کنسولگری ترکیه در اربیل و فشارهای اخیر از سوی برخی رسانه های و شبکه های مجازی به این نماینده مجلس، HDP طی بیانیه ای اعلام کرد: در کنار درسیم داغ هستیم.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری Diken، در پی معرفی مظلوم داغ، برادر درسیم داغ نماینده دیاربکر در پارلمان ترکیه از حزب کُردی دموکراتیک خلق ها (HDP) به عنوان عامل حمله مسلحانه به کارمند کنسولگری ترکیه در اربیل و فشارهای اخیر که از سوی برخی رسانه های و شبکه های مجازی به این نماینده مجلس به خاطر دست داشتن برادرش در این ترور صورت گرفته است، HDP با انتشار بیانیه ای ضمن حمایت کامل از نماینده خود عنوان کرد: حاکمیت سیاسی ترکیه مدت زمان بسیار طولانی است که در تلاش برای هدف نشان دادن حزبمان است. با عملیات قلع و قمع سیاسی علیه اعضای حزب، کارکنان و نمایندگان این حزب تلاش می کند تا HDP را که نماینده اراده میلیون ها انسان است از میان بردارند. درسیم داغ به عنوان جوان ترین نماینده پارلمان ترکیه به مبارزه برای صلح و دموکراسی پرداخته و اراده مردم دیاربکر را نمایندگی می کند.

در ادامه این بیانیه عنوان شده است: یک بار دیگر اعلام می کنیم که در کنار درسیم داغ بوده و بدانند که ما به مبارزه خود در راه صلح، دموکراسی، و آزادی با ثابت قدمی و اراده راسخ خود ادامه خواهیم داد. از تمام انسان ها به خصوص زنان دعوت می کنیم تا با این اقدام برای بدنام کردن نماینده ملت ترکیه مقابله کنند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#اقلیم کردستان