سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  یک‌شنبه 30 تیر 1398  ::  20:15   

ارسال کمک های تسلیحاتی آمریکا به کردستان سوریه همزمان با انتقال کاروان جدید ارتش ترکیه به مرز این کشور

سرویس ترکیه – همزمان با ورود کاروان جدید کمک های تسلیحاتی-نظامی ارتش آمریکا به نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه در شمال این کشور، خبرها از ترکیه حاکی از اعزام محموله بزرگ جنگ افزارهای سنگین به مرزهای سوریه است.

به گزارش کردپرس، بر اساس اطلاعات به دست آمده از منابع محلی، محموله جدید حمایت های تسلیحاتی – نظامی ارتش آمریکا به نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه صبح روز شنبه (دیروز) با عبور از مرزهای اقلیم کردستان وارد خاک کردستان سوریه شده و به سمت مناطق تحت کنترل این نیروهای در شمال سوریه حرکت کرده است. هدف از اعزام این کاروان نظامی حمایت از نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه در عملیات علیه خانه های تیمی داعش اعلام شده است ولی اعزام این کاروان نظامی همزمان با افزایش تحرکات نظامی ترکیه در مرزهای سوریه توجه رسانه های مختلف را به خود جلب کرده است.

از طرف دیگر به نقل از تلویزیون NTV، ارتش ترکیه امروز کاوران نظامی بزرگی را از مرکز فرماندهی نیروهای زرهی 20. شانلی اورفا به سمت مرزهای سوریه اعزام کرده است. این کاروان نظامی متشکل از 15 یدک کش که تانک ها و توپ های ارتش ترکیه را حمل می کرد به همراه خودروهای زرهی نفربر ارتش ترکیه به سمت هنگ مرزی 3. آک چاکال حرکت کرده و در این منطقه مرزی مستقر شده اند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#سوریه
#آمریکا
#کردها