انتشار:  یک‌شنبه 30 تیر 1398  ::  20:24   

نتیجه تحقیقات کمیته حقیقت‌یاب:

حادثه اردوگاه حشد الشعبی در آمرلی، حمله پهپادی نبود!

سرویس عراق و اقلیم کردستان - کمیته حقیقت یاب حشد الشعبی تاکید کرد که حادثه اخیر در اردوگاه نیروهای حشد در شرق صلاح الدین، حمله پهپادی نبوده بلکه ناشی از آتش سوزی بوده است.

به گزارش کردپرس به نقل از پایگاه خبری السومریه نیوز، کمیته حقیقت یاب مرکزی فرستاده شده از سوی سازمان حشد الشعبی به شهرستان آمرلی در شرق استان صلاح الدین در شمال عراق برای تحقیق در رابطه با حادثه اخیر در اردوگاه نظامی الشهداء وابسته به تیپ شانزدهم حشد، عصر امروز (یک شنبه) با صدور بیانیه ای نتایج تحقیقات را اعلام کرد.

در بیانیه کمیته حقیقت یاب حشد الشعبی در این باره آمده است: تحقیقات صورت گرفته ثابت کرد که انفجار در اردوگاه الشهداء، یک حمله نظامی به وسیله هواپیمای بدون سرنشین یا موشک هدایت شونده نبود.

این کمیته متشکل از ادارات امنیت، اطلاعات، موشک و مهندسی و کارشناسان مواد منفجره و هواپیمای بدون سرنشین، ضمن تاکید بر این که حادثه اردوگاه الشهداء تنها آتش سوزی در سوخت جامد در نتیجه نقص داخلی بوده، خاطر نشان ساخت که در این حادثه هیچ یک از نیروهای حشد الشعبی جان خود را از دست ندادند.

این در حالی است که رسانه امنیتی عراق پیشتر اعلام کرده بود که در نخستین ساعات بامداد جمعه، اردوگاه الشهداء در آمرلی که تا اوایل سال 2017 میلادی یکی از بخش های شهرستان مورد مناقشه دوز خورماتو در شرق صلاح الدین به شمار می آمد، هدف نارنجک پرتاب شده از سوی یک هواپیمای بدون سرنشین ناشناس قرار گرفته و در نتیجه آن نیز دو نیروی حشد الشعبی زخمی شدند.

با این حال برخی رسانه های عراقی به نقل از منابع مختلف، شمار قربانیان حمله پهپادی به این اردوگاه نظامی را دست کم یک کشته و دو زخمی اعلام کرده و خاطر نشان ساخته بودند که پیش از وقوع حمله نیز پهپادهای متعلق به ائتلاف بین المللی ضد داعش به رهبری آمریکا اردوگاه مذکور را زیر نظر داشتند.

برچسب‌ها:
#عراق
#صلاح الدین
#آمرلی
#حشد الشعبی
#حمله پهپادی