سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  یک‌شنبه 30 تیر 1398  ::  21:36   

مهمترین تحولات روز یکشنبه 30/4/1398 در ترکیه

  • منابع میدانی شمال سوریه به کُردپرس خبر دادند؛ آرایش جنگی ترکیه در مرزهای شمال سوریه افزایش یافته است

منابع میدانی به کُردپرس خبر دادند که ترکیه تحرکات نظامی‌اش را درمرزهای شمال سوریه افزایش داده است.

  • در اربیل چه کسی ترور شد؟

بر اساس بررسی های خبرگزاری کردپرس در خصوص هویت فرد ترور شده در اربیل مشخص شده است که این فرد معاون کنسولگری ترکیه در اربیل نیست. معاون کنسولگری ترکیه در اربیل "سجگین اوزبک" می باشد در حالی که فرد ترور شده در رسانه های ترکیه "عثمان کوسه" معرفی شده و در خصوص سمت او در کنسولگری تنها به گفتن "کارمند کنسولگری ترکیه در اربیل" اکتفا شده است.

  • تیراندازی با گلوله های پلاستیکی به نمایندگان پارلمان ترکیه در مراسم یادبود قتل عام سوروچ

در اثر تیراندازی نیروهای پلیس ترکیه به سمت نمایندگان پارلمان این کشور در مراسم یادبود قتل عام سوروچ سزگین تانری کولو و علی شکر نمایندگان CHP به همراه گلستان قلیچ قوچ یغیت و ارول قاطرچی اوغلو نماینده HDP به دلیل اصابت گلوله های پلاستیکی زخمی شده اند.

  • شهرداری ازمیر اجرای موسیقی کُردی در کنسرت انجمن موزیسین های ازمیر را ممنوع کرد

شهرداری ازمیر در کنسرتی که توسط انجمن موزیسین های ازمیر در مراسم افتتاحیه بازار تولیدی پاگوس در این شهر اجرا خواهد شد، اجرای موسیقی کردی از سوی اعضای این انجمن را ممنوع اعلام کرد.

  • ارسال کمک های تسلیحاتی آمریکا به کردستان سوریه همزمان با انتقال کاروان جدید ارتش ترکیه به مرز این کشور

همزمان با ورود کاروان جدید کمک های تسلیحاتی-نظامی ارتش آمریکا به نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه در شمال این کشور، خبرها از ترکیه حاکی از اعزام محموله بزرگ جنگ افزارهای سنگین به مرزهای سوریه است.

  • خبرگزاری المصدر: حمله توپخانه ای YPG به مواضع ارتش ترکیه در شمال حلب

خبرگزاری المصدر به نقل از منابع موثق محلی خود اعلام کرد: نیروهای مدافع خلق YPG در اقدامی مواضع ارتش ترکیه و نیروهای تحت الحمایه ارتش ترکیه در شمال حلب را زیر آتش توپخانه خود قرار داده اند.

  • HDP:  در کنار درسیم داغ هستیم

در پی معرفی مظلوم داغ، برادر درسیم داغ نماینده دیاربکر در پارلمان ترکیه از حزب کُردی دموکراتیک خلق ها (HDP) به عنوان عامل حمله مسلحانه به کارمند کنسولگری ترکیه در اربیل و فشارهای اخیر از سوی برخی رسانه های و شبکه های مجازی به این نماینده مجلس، HDP طی بیانیه ای اعلام کرد: در کنار درسیم داغ هستیم.

  • درگیری نیروهای امنیتی ترکیه با نظامیان PKK در دیاربکر

در درگیری های به وجود آمده میان نیروهای امنیتی ترکیه با نظامیان PKK در منطقه باغلار مرکز دیاربکر یک پلیس ویژه ترکیه زخمی و یک نیروی PKK کشته شده است.

  • هشدار وزارت بهداشت ترکیه نسبت به شیوع ویروس نیل غربی در استانبول

وزارت بهداشت ترکیه در بیانیه ای رسمی با اشاره به شناسایی ویروس نیل غربی در استانبول عنوان کرد: تا کنون 4 نفر مبتلا به ویروس نیل غربی در استانبول شناسایی شده است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه