سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  سه‌شنبه 1 مرداد 1398  ::  14:53   

گرمای هوا 118 ایلامی را راهی بیمارستان کرد

سرویس ایلام - معاون درمان دانشگاه علوم‌پزشکی ایلام گفت: به‌دلیل ورود سامانه پرارتفاع جنب حاره‌ای 118 نفر در مناطق گرمسیری استان دچار گرمازدگی و راهی بیمارستان شدند.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، فیروز بالاوندی با اعلام این خبر اظهار داشت: بیش از نیمی از این افراد میانسال بوده و از شهرستان‌های مناطق گرمسیری (دهلران و مهران) هستند.

معاون درمان دانشگاه علوم‌پزشکی ایلام بیان داشت: با توجه به افزایش دمای هوا تا پایان هفته، مردم استان برای حفظ سلامت خود، در ساعات اوج گرما از رفت و آمد غیرضروری در زیر تابش آفتاب خودداری کنند.

وی هشدار داد: گرمازدگی می‌تواند به صورت خفیف، متوسط یا شدید بروز کند و این عارضه در موارد شدید حتی می‌تواند منجر به مرگ شود.

بالاوندی گفت: در مراحل اولیه گرمازدگی در فرد علایمی مانند تپش قلب، عرق کردن زیاد مشاهده می‌شود و در صورتی که میزان عرق کردن فرد افزایش یابد نتیجتاً مقدار زیادی از مایع بدن از دست رفته و الکترولیت‌های ضروری بدن مانند سدیم و پتاسیم نیز دفع می‌شود.

به گزارش کردپرس، ساعات اوج تابش آفتاب و گرما به‌طور کلی از ۱۱ تا ۱۵ بعد از ظهر ادامه می‌یابد لذا توصیه می‌شود افراد در این ساعات از منزل بیرون نروند و اگر مجبور شوند، بهتر است در این زمان‌ها تا اندازه ممکن از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب اجتناب کنند.