سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  سه‌شنبه 1 مرداد 1398  ::  16:32   

مخالفت حزب دمکرات با برگزاری انتخابات شورای استانی کرکوک

سرویس عراق و اقلیم کردستان- اعضای فراکسیون حزب دمکرات (پارتی) در مخالفت با برگزاری انتخابات شوراهای استانی عراق در کرکوک، نشست مجلس عراق برای اصلاح قانون انتخابات شوراها  را ترک کردند.

به گزارش کردپرس، بختیار شاویس نماینده اتحادیه میهنی کردستان (یکیتی) در مجلس عراق، ضمن اشاره به برگزاری نشست مجلس عراق برای تصویب اصلاحات قانون انتخابات شوراهای استانی گفت که نمایندگان حزب دمکرات کردستان (پارتی) با تصویب این اصلاحات که شامل برگزاری انتخابات شوراهای استانی در کرکوک می شود، مخالفت کرده و در اعتراض به تصویب این قانون نشست مجلس را ترک کرده اند.

وی گفت که علیرغم مخالفت فراکسیون پارتی با برگزاری انتخابات مجلس عراق در کرکوک، دیگر نمایندگان احزاب کردستانی در مجلس با این امر موافقت کرده به اصلاحات قانون انتخابات شوراها رأی داده اند.

مجلس عراق روز دوشنبه 31 تیر/22 جولای، قانون انتخابات شوراهای استانی کشور را با اکثریت رأی نمایندگان این کشور به تصویب رساند.

رزگار محمد نایب رئیس شورای کمیسیون عالی انتخابات عراق، در این مورد اعلام کرد که 1 آوریل 2020 میلادی و مصادف با 13 فروردین 1399 شمسی، به عنوان روز برگزاری انتخابات شوراهای استانی در تمام عراق و از جمله در کرکوک (با در نظر گرفتن شرایط ویژه این استان) تعیین شده و انتخابات به صورت الکترونیکی و با نظارت دوربین های مداربسته، برگزار می شود.