سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  سه‌شنبه 1 مرداد 1398  ::  20:36   

در دیدار سفیر چین در بغداد؛

نخست‌وزیر اسبق عراق: گفت‌وگو برای مهار بحران ایران و آمریکا ادامه یابد

سرویس عراق و اقلیم کردستان - نخست وزیر اسبق عراق ضمن تاکید بر این که منطقه همچنان شاهد بحران های امنیتی است، خواستار ادامه گفت و گو برای پایان دادن به بحران کنونی میان ایران و آمریکا شد.

به گزارش کردپرس به نقل از پایگاه خبری بغداد الیوم، دفتر اطلاع رسانی نوری مالکی، نخست وزیر اسبق عراق و رهبر کنونی ائتلاف دولت قانون با صدور بیانیه ای اعلام کرد که وی بعد از ظهر امروز (سه شنبه) در دفتر خود در شهر بغداد پذیرای ژانگ تائو، سفیر چین در عراق بوده است.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، رهبر ائتلاف دولت قانون و سفیر چین در بغداد در دیدار خود آخرین تحولات سیاسی و امنیتی عراق و منطقه و همچنین زمینه های همکاری مشترک و راه های گسترش آن در راستای منافع ملت های دو کشور را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

مالکی در این دیدار با بیان این که منطقه همچنان با رویدادهای دشواری دست و پنجه نرم می کند جایی که شاهد برخی بحران های امنیتی از جمله بحران سوریه و همچنین تشدید تنش میان ایران و آمریکا است، خواستار ادامه گفت و گو برای مهار بحران کنونی میان دو کشور شد.

نخست وزیر اسبق عراق که دبیرکل حزب اسلامی الدعوه نیز می باشد، ضمن تاکید بر نقش مهم چین در منطقه، خاطر نشان ساخت که بغداد برای تداوم همکاری با پکن از طریق افزایش حضور شرکت های چینی در عراق برای مشارکت در فرآیند بازسازی و سازندگی تلاش می کند.

سفیر چین در عراق نیز به نوبه خود بر عمق روابط میان دو کشور تاکید کرده و از تمایل جدی پکن به تقویت روابط دو جانبه با بغداد خبر داد.