سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  سه‌شنبه 1 مرداد 1398  ::  22:16   

مهمترین تحولات روز سه شنبه 1/5/1398 در ترکیه

 • شلیک راکت از مناطق تحت کنترل YPG در شمال سوریه به شهر مرزی جیلان پینار ترکیه

شب گذشته از مناطق تحت کنترل YPG در شمال سوریه به شهر مرکزی جیلان پینار در استان شانلی اورفا 2 راکت پرتاب شده است که در اثر اصابت این دو راکت به خانه ای در محله تورگوت اوزال این شهر 5 تن زخمی شده اند.

 • راکت هایی که حمله به کردها را توجیه می کنند

لشکرکشی بی سابقۀ ارتش ترکیه به مرزهای سوریه و قریب یک سال تهدید به حملۀ نظامی به خاک این کشور و مناطق تحت کنترل کردها، و اینک ادعای حملۀ راکتی از سوی نیروهای YPG به مناطق مسکونی شهرهای ترکیه، در مجموع و با شباهتی غیر قابل تردید، رویدادهای پیش از دو مداخلۀ نظامی پیشین ترکیه در خاک سوریه را به یاد می آورد.

 • دستگیری یک تن به اتهام دست داشتن در حمله راکتی به شهر مرزی ترکیه در سرکانی

بر اساس اطلاعات به دست آمده از نیروهای آسایش YPG یک تن در ارتباط با حمله راکتی به شهر جیلان پینار ترکیه از مناطق شمالی سوریه، توسط نیروهای امنیتی YPG در شهر سرکانی دستگیر شده است.

 • سخنگوی ارتش دموکراتیک سوریه: حمله راکتی به شهر مرزی ترکیه برای ایجاد فتنه و درگیری است

کینو گابریل، سخنگوی نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه در اظهاراتی با اشاره به انتشار اخبار شلیک راکت از مناطق تحت کنترل این نیروها در شمال سوریه به شهر مرزی جیلان پینار ترکیه در استان شانلی اورفا گفت: این حمله برای ایجاد فتنه و درگیری از سوی افراد ناشناسی صورت گرفته است.

 • سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه: سیاست های آمریکا تهدیدی جدی برای تمامیت ارضی سوریه است

ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در اظهاراتی با انتقاد از سیاست های آمریکا در سوریه عنوان کرد: سیاست های آمریکا در سوریه تهدید جدی برای تمامیت ارضی این کشور است.

 • رئیس مشترک HDP: اقتدار سیاسی در ترکیه به پایان راه خود رسیده است

سزایی تملی، رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در اظهاراتی با انتقاد از سیاست های جنگ طلبانه ترکیه عنوان کرد: اقتدار سیاسی در ترکیه به پایان راه خود رسیده است.

 • برگزاری میتینگ حل و فصل دموکراتیک توسط HDP در دیاربکر

اولین میتینگ حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) تحت عنوان "حل و فصل دموکراتیک به منظور رسیدن به صلح با افتخار" در میدان استاسیون دیاربکر با حضور گسترده مردم این شهر کُردنشین برگزار شد.

 • دوران کالکان خطاب به اربیل و پارتی: PKK شکست بخورد همه شما نابود خواهید شد

دوران کالکان، عضو شورای رهبری PKK در اظهاراتی با انتقاد از موضع اربیل در خصوص حملات ارتش ترکیه به مواضع PKK در شمال عراق عنوان کرد: اگر PKK شکست بخورد همه آنان نابود خواهند شد.

 • خبرگزاری Mezopotamya مدعی شد: عامل حمله مسلحانه به دیپلمات ترک در اربیل به ترکیه تحویل داده خواهد شد

خبرگزاری Mezopotamya در خبری با اشاره به کسب اطلاعات از منابع موثق در اربیل مدعی شد: مظلوم داغ، که به عنوان متهم شماره یک ترور عثمان کوسه دیپلمات کنسولگری ترکیه در اربیل معرفی شده است برای محاکمه به مقامات ترکیه تحویل داده خواهد شد.

 • کشف 25 جسد در مرز ایران – ترکیه

اسماعیل سایماز، روزنامه نگار ترکیه در حساب شخصی خود در توئیتر از کشف 25 جسد در مرز ایران – ترکیه در پی آب شدن برف بخش های کوهستانی مرز خبر داد.

 • وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد: آغاز اقدامات هیئت های نظامی ترکیه – آمریکا برای تاسیس منطقه امن در شمال سوریه

اقدامات برای تاسیس منطقه حائل امنیتی در شمال سوریه میان هیئت های نظامی ترکیه – آمریکا در وزارت دفاع ترکیه آغاز شد.

 • استانداری وان کنسرت مم آرارات، خواننده کرد در شهر وان را لغو کرد

استانداری وان، با بیان این که هر گونه گردهمایی و تجمع در این استان کردنشین ترکیه ممنوع است؛ کنسرت روز چهارشنبه 31 جولای 2019 میلادی مم آرارات خواننده کرد را لغو کرده است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه