سرویس آذربايجان غربي
انتشار:  شنبه 12 مرداد 1398  ::  12:10   

راهیابی دو فیلم کارگردان بوکانی به جشنواره های ملی کشور

سرویس آذربایجان غربی- رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بوکان از راهیابی دو فیلم کوتاه کارگردان بوکانی به بخش مسابقه دو جشنواره ملی فیلم در اصفهان  و کیش خبر داد.

منصور احمدی در گفت و گو با خبرنگار کردپرس اظهار داشت: فیلم کوتاه «دریا موج موج می‌لرزد» به کارگردانی و نویسندگی «امیر غلامی» از این شهرستان به بخش مسابقه هشتمین جشنواره ملی جشنواره ملی «حسنات» اصفهان راه یافته است.

وی افزود: این فیلم، دارای محتوایی سوررئالیستی است و زندگی نمادین شخصیتی ادیسه‌ای را در خانه‌ای بر روی دریا به تصویر می‌کشد که تابوت‌هایی را برای مردگان جنگ زیر دریاها می‌سازد.

احمدی گفت: هشتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه «حسنات» امسال در استان اصفهان برگزار می‌شود که در مجموع ۲۱ اثر داستانی به بخش مسابقه جشنواره راه یافته است.

وی در خصوص دومین فیلم راه یافته این کارگردان بوکانی نیز اظهار داشت: فیلم «نگاه ویژه دریا» نیز از همین کارگردان  به سومین جشنواره سراسری فیلم کوتاه موج کیش راه یافت.

به گزارش کردپرس،  فیلم کوتاه «دریا موج موج می‌لرزد» به کارگردانی و نویسندگی امیر غلامی در یازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ایرانی جایزه بهترین فیلم و بهترین کارگردانی و در جشنواره سانفرانسیسکو نیز دریافت جایزه بهترین فیلمنامه را با سناریوی «قبل از تولید فیلم» را در کارنامه خود دارد.

همچنین این فیلم جایزه بهترین فیلم کوتاه هیات داوران در بخش کارگردانی سومین جشنواره بین‌المللی فیلم سلیمانیه عراق را نیز در مهر سال گذشته به خود اختصاص داده بود.