سرویس کرمانشاه
آخرین خبرهای کرمانشاه
انتشار:  یک‌شنبه 15 بهمن  ::  10:05

تأیید مرگ کودکان زلزله زده بر اثر سرما

سرویس کرمانشاه- سرماي منفي ٩ درجه، مناطق زلزله‌زده کرمانشاه و انتشار خبر مرگ کودکان به‌دنبال سرمازدگي. مسئولان يکي پس از ديگري تکذيب مي‌کنند؛ هيچ‌گونه مرگي در پي سرمازدگي رخ نداده است. اما صداي نماينده پاوه و اورامانت ديگر درآمده که «تا کي بايد به خاطر آنکه به فلان مسئول و فلان مسئول برمي‌خورد سکوت کنيم.

به گزارش کردپرس، روزنامه شرق در ادامه نوشت: سرماي منفي ٩ درجه، مناطق زلزله‌زده کرمانشاه و انتشار خبر مرگ کودکان به‌دنبال سرمازدگي. مسئولان يکي پس از ديگري تکذيب مي‌کنند؛ هيچ‌گونه مرگي در پي سرمازدگي رخ نداده است. اما صداي نماينده پاوه و اورامانت ديگر درآمده که «تا کي بايد به خاطر آنکه به فلان مسئول و فلان مسئول برمي‌خورد سکوت کنيم.

سرما جان مردم را تهديد مي‌کند و نااميدي حالا به افزايش اقدام به خودکشي در منطقه دامن زده است». شهاب نادري مي‌گويد: «هوا واقعا سرد شده است؛ شبکه بهداشت به ما اعلام کرد شرايط ما خيلي بحراني است. ولله ما همين‌جا پاي شوفاژ سردمان است. چطور مردم بتوانند در چادر و کانکس‌ها، سرماي منفي ٩ درجه را دوام بياورند؟ من پيش‌تر در صحن علني مجلس تذکر دادم اما چندان جدي گرفته نشد». او از اينکه برخي مدام بيانيه و تکذيبه مي‌دهند که مرگ سارينا و ديگر کودکان مناطق زلزله‌زده به‌علت سرمازدگي نبوده، گله دارد؛ «محمد و ماتيار و سارينا.

نمي‌شود گفت اينها به‌دليلي جز سرمازدگي فوت شده‌اند. چند بچه‌اي که به‌‌خاطر تشنج و تب بوده و آمار و مستندات آن هم موجود است؛ تکذيب مي‌کنند اما گواهي فوت پزشکي قانوني داريم. ٩٧ اقدام به خودکشي بر اساس آمار سازمان بهزيستي و روان‌شناس‌ها ثبت شده است». گله‌هاي شهاب نادري تمامي ندارد. مي‌گويد: «مردم را رها کرده‌ايد. خب معلوم است که افکار خودکشي و اقدام به خودکشي در ذهن‌شان بيايد. ٧٠ روز است حمام نرفته‌اند و سرويس بهداشتي ندارند و از بهداشت اوليه بي‌بهره‌اند. مي‌خواهيد چطور رفتار کنند؟ مردمي که همه‌چيزشان از بين رفته است.

مي‌خواهيد اينها سالم باشند؟». او همچنين ادامه داد: «مي‌گويند زلزله بلاي طبيعي بوده اما سرمازدگي دست خودمان است. کانکس هم نمي‌توانيم بدهيم. بازديد داشتم. هيچ وعده‌اي محقق نشده است؛ نه وام پنج ميليوني و نه اهداي کانکس به همه خانواده‌ها. حتي وعده‌هاي رياست‌جمهوري نيز محقق نشده است. آقاي سيف خلف وعده کرده و استمهال وام‌ها صورت نگرفته است. مردم در اين شرايط بايد به فکر وام‌ها هم باشند. آخر کمي انصاف هم بد نيست».