انتشار:  شنبه 21 بهمن  ::  08:06

در گفت و گو با کردپرس تشریح کرد؛

راهکار ایجاد کسب و کار و تحرک اقتصادی از نگاه نماینده ایلام

سرویس ایران-شادمهرکاظم زاده گفت:تحرک در بخش اقتصاد کشور با وجود سرمایه گذاری خارجی محقق می شود.

نماینده مردم جنوب حوزه ایلام در مصاحبه با خبرنگار پارلمانی کردپرس با اشاره به لزوم توجه به سرمایه گذاری در بخش های زیربنایی کشور،گفت: رقم های اعلام شده دولت در خصوص سرمایه گذاری خارجی در اقتصاد کشور محسوس نیست و مردم آن را احساس نکرده اند.
وی ادامه داد:سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران در گزارشی سرمایه خارجی وارد شده در دولت یازدهم را 11هزار و 263 میلیون دلار اعلام کرده و با توجه به وضعیت اقتصادی کشور این رقم نمی تواند مشکلات اقتصادی کصور را جبران نماید.
وی افزود:برای آن که در اقتصاد کشور تحرکی ایجاد شود نیازمند 50 هزار میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی هستیم تا بتوانیم به وسیله آن بخش های مختلفی تولیدی در کشور را راه اندازی و سامان دهی کنیم.
کاظم زاده با اشاره به یکی مهمترین مشکلات امروز کشور در حوزه اشتغال خاطرنشان کرد:بیکاری قشر تحصیل کرده یکی از مهمترین دغدغه های امروز کشور است که هر سال به تعداد آن ها اظافه می شود.
وی با پرداختن به روش های حل مشکل بیکاری در کشور،اذعان کرد:پرداخت وام یکی از راه های خوداشتغالزایی و کمک به حل موضوع بیکاری جوانان است اما چاره ساز نیست زیرا پرداخت وام به همه امکانپدیر نبوده و دردی از خود مسئله دوا نمی کند.
نماینده دهلران افزود:تنها راه ایجاد اشتغال به صورت گستردا ورود سرمایه خارجی با توجه به قوانین تعیین شده در کشور برای حل این بحران است.