انتشار:  پنج‌شنبه 19 بهمن  ::  09:18

گل نرگس محصولی پرآمد و مناسب برای اشتغال زایی کشاورزان دره شهر است

سرویس ایلام- وزیر جهاد کشاورزی گفت: گل نرگس محصولی پرآمد و مناسب برای اشتغال زایی کشاورزان شهرستان دره شهر و فرصتی خوب برای توسعه اشتغال زایی در این منطقه است.

به گزارش خبرگزاری کردپرس ، محمود حجتی در بازدید از مزارع گل نرگس  دامنه های کبیرکوه در شهرستان دره شهر بیان کرد: توسعه مزارع گل نرگس در این شهرستان در شرایطی است که شاهد کاهش بارندگی ها در سالهای اخیر بوده ایم .
حجتوی با اشاره به اینکه  کشت و برداشت گل نرگس توانسته  منبع درآمد و اشتغالزایی خوبی برای کشاورزان این شهرستان باشد افزود:  بیش از 670 هکتار از اراضی دیم این منطقه با راندمان بالا و درآمد پایدار زیر کشت این محصول است که نشان از تلاش و کوشش بهره برداران این منطقه دارد.
 وی افزود:  هم اکنون حذف واسطه ها و خدمات بعد از تولید در دستور کار وزارت بوده و در این راه همه تلاش خود را بکار می بندیم.
 وزیر کشاورزی خاطرنشان کرد: دره شهر استعداد بسیار خوبی برای توسع گل نرگس داشته و برای افزایش سطح زیر کشت گل نرگس و افزایش اشتغال در این کار تسهبلاتی در اختیار بهره برداران قرار می گیرد.
حجتی با عنوان اینکه مشکل کشاورزان این روزها دغدغه های پس از تولید است گفت:حذف واسطه ها و اشتغال پایدار از اولویتهای وزارت جهاد کشاورزی است و در این راه همه تلاش خود را بکار می بندیم.
وی افزود: خوشبختانه در سالهای اخیر با برنامه ریزی های انجام شده  و تلاش کشاورزان کاشت محصولات کشاورزی در دره شهر رونق بسیار خوبی داشته است.