سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  پنج‌شنبه 19 بهمن  ::  09:20

وزیر جهاد کشاورزی در سفر به شهرستان دره شهر:

100 هزار هکتار از زمینهای کشاورزی استان ایلام زیر کشت آبی می رود

سرویس ایلام- وزیر جهاد کشاورزی گفت: بر اساس برنامه ریزی های به عمل آمده بیش از 100 هزار هکتار از زمینهای کشاورزی استان ایلام در اینده زیر کشت آبی خواهد رفت و تحولی مهمی در کشاورزی این استان اتفاق خواهد افتاد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، محمود حجتی در آئئین افتتاح شبكه آبياري تحت فشار زمینهای کشاورزی منطقه چم ژاب شهرستان دره شهر گفت: این در حالی است كه  در گذشته همه پروژه هاي كه در استان ايلام زیر کشت آبی قرار گرفته است حدود 70 تا 80 هكتار بوده است.
وی افزود: از استاندار محترم،رئيس سازمان جهاد كشاورزي و مجموع فرمانداران استان كه مقدمات اجراي اين پروژه هاي کشاورزی بزرگ را فراهم مي كنند قدرداني مي نمايم.
وی خطاب به کشاورزان این منطقه با بیان اینکه بزرگترين وظيفه،ملي،ديني و انساني كه توليد است توسط شما عزيزان كشاورز صورت مي گيرد گفت: دست همه شما مردم عزيز كشاورزان،بهره برداران را مي بوسم بخاطر تلاش و پيگيري مجدانه و شبانه روزي كه بخشي از مشكلات مملكت را از سر راه برمي داريد. 
وزیر جهاد کشاورزی افزود: دغدغه شب و روز ما در وزارت جهاد کشاورزی بر طرف كردن مسائل و مشكلات شما كشاورزان  است و مراجعه کمتر ما به چنین مناطقی بخاطر محدودیت ها است.
حجتی افزود:در عین حال با وجود امكانات محدود، با حمايت و پشيباني مسئولين در مركز و استان آرام آرام كارهاي بزرگی صورت مي گيرد و در اين استان در حد قابل قبولی كارها در حال انجام است اگرچه که قطعا مشكلات وجود دارد و ما بايد به كمك هم اين مشكلات را حل كنيم.
وی افزود: مسئله اي كه توجه توليد كنندگان را مي طلبد توجه به مشكلات ما بعد از توليد است به این معنی که محصول توليد شده با چه قيمت و پشتوانه اي بتوانيم با قيمت خوب و مناسب دست مصرف كننده برسانيم.
وزیر جهاد کشاورزی افزود: امیدواریم با كمك شما و تشكيل تشكلها و تقويت تعاونيها بتوانيم مسائل بعد از توليد را هم دنبال كنيم تا محصولات دامي و كشاورزي را با قيمت خوب و مناسب به دست مصرف كنند برسانيم.
زمینهای آبی دره شهر به 2 هزار هکتار می رسد
در ادامه این مراسم مهندس شادمهر کاظم زاده نماینده مردم شهرستانهای بدره،دره شهر، آبدانان و دهلران مطالبات و درخواستهای مردم این شهرستان را در حوزه کشاورزی و آب و خاک عنوان کرد.
کاظم زاده گفت: پروژه آبیاری زمینهای کشاورزی منطقه چم ژاب دره شهر از مطالبات عمومی مردم شهرستان است که در دو فاز نزدیک به ۱۰۰۰ هکتار چمژاب در حال حاضر قابل افتتاح و ۱۰۰۰ هکتار دیگر در ارمو که مردم انتظار دارند در اولین فرصت به انجام برسد.
وی گفت: پروژه اجرای شبکه آبیاری دشت خالصه از دیگر پروژه های مورد مطالبه مردم شامل روستاهای زرین دشت بخش مرکزی شهرستان می باشد که انتظار داریم سریع تر اجرایی گردد.
نماینده مردم دره شهر افزود: از دیگر مطالبات اجرای پروژه های آبیاری مربوط به بخش هندمینی در شهرستان بدره در  حدود 2 هزار هکتار و طرح پمپاژ آب در شهرستان آبدانان در مساحت 15 هزار هکتار است که امیدوارم مورد توجه قرار گیرد.