سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  پنج‌شنبه 19 بهمن  ::  17:17

با حضور معاون اول رئیس جمهور صورت گرفت؛

افتتاح بیمارستان فوق تخصصی کوثر، پل ارغوان و چند طرح راهسازی در ایلام

سرویس ایلام- در ادامه سفر رئیس جمهور به استان ایلام بعد از ظهر امروز چند طرح عمرانی ،درمانی و راهسازی به دست وی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری کردپرس،بیمارستان فوق تخصصافتتاح بیمارستان فوق تخصصی کوثر، پل ازغوان و چند طرح راهسازی در ایلام با حضور معاون اول رئیس جمهوری کوثر ایلام یکی از این طرحها بوده که عصر امروز به دست اسحق جهانگیری مورد بهره برداری قرار گرفت.
به گفته مسئولان این مرکز درمانی، برای ساخت و تجهیز بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کوثر  بیش از  50 میلیارد تومان از محل مشارکت بخش خصوصی و تسهیلات بانکی هزینه شده است.
این مرکز درمانی دارای 20 تخت بوده و با راه اندازی آن برای 220 نفر شغل ایجاد شده است.
افتتاح پل روگذر ارغوان در ورودی شهر ایلام
افتتاح و بهره برداری از پل و تقاطع غیر هم سطح ارغوان در ورودی شمالی شهر ایلام از دیگر برنامه های امروز دکتر جهانگیری در سفر به استان ایلام بود.
تقاطع غیر همسطح ارغوان که در مسیر بزرگراه ایلام – مهران است نقش مهمی در کاهش ترافیک و خصوصا سامن دهی رفت و آمد زائران اربعین در سفر به مرز مهران خواهد داشت.
امروز با حضور جهانگیری بزرگراه ایلام مهران،(قطعه 1 مسیر ایلام -  مهدی آباد و سه راهی جندالله- کنجانچم) همچنین قطعه دوم  این بزرگراه حد فاصل سدآل اسحق - مهران و نیز  بزرگراه دهلران-اندیمشک مجموعابه طول 60 کیلومتر  به بهره برداری رسید.
همچنین 34 کیلومتر راه اصلی مسیر مهران -ملکشاهی (ترشابه) به طول 60 کیلومتر و نیز مسیر مورموری به دهلران به طول 22 کیلومتر  و 56 کیلومتر بهسازی و آسفالت راه های روستایی در قالب 13 پروژه، افتتاح شدند. مجموع اعتباری که برای این پروژه ها هزینه  شده است 180 میلیارد تومان است.
به گزارش کردپرس، معاون اول رئیس جمهور که صبح امروز وارد ایلام شده بود، پس از شرکت در مراسم افتتاح آبرسانی به اراضی کشاورزی در دهلران، پروژهای راهسازی و بیمارستان کوثر،عصر امروز ایلام را به مقصد تهران ترک کرد.