انتشار:  دوشنبه 14 مرداد 1398  ::  15:06   

«گل نساء» نماینده ایران در جشنواره میدلبوری آمریکا می شود

سرویس کردستان- فیلم سینمایی «گل نساء» به کارگردانی ستار چمنی‌گل در پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی «فیلم‌سازان جدید میدلبوری» در کشور آمریکا روی پرده می‌رود.

به گزارش خبرگزاری کُردپرس، فیلم سینمایی «گل نساء» به کارگردانی ستار چمنی‌گل با 30 حضور بین‌المللی در جشنواره‌های جهانی و کسب بیش از 15 جایزه در رشته‌های مختلف سینمایی؛ در جدیدترین حضور بین‌المللی خود، به نمایندگی از سینمای ایران، در کشور آمریکا به نمایش در می‌آید.

در این دوره از جشنواره، فیلم‌های اول و دوم فیلمسازان مستقل دنیا با شعار پشتیبانی، ترویج و نمایش تلاش‌های پویا و تخیلی فیلمسازان جدید و نوظهور در سینمای حرفه‌ای جهان و کشف استعدادهای تازه و جذاب در فیلمسازی مستقل، به رقابت می‌پردازند.

پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی «فیلم‌سازان جدید میدلبوری» در روز 31 مرداد ماه جاری (22 آگوست 2019) در سالن «تئاترشهر هال» با نمایش فیلم سینمایی The Dog Doc Teaser به کارگردانی «سیندی میهل»  Cindy Meehl که یکی از فیلم‌های منتخب جشنواره «ترابیکا» در سال 2019 بود، در ایالت ورمانت در کشور آمریکا افتتاح می‌شود و به مدت 4 روز با نمایش 19 فیلم سینمایی، 51 فیلم مستند کوتاه و بلند، 35 فیلم کوتاه داستانی و چند فیلم دیگر از کشورهای مختلف جهان، برگزار می شود.

«پل شرویدر» Paul Schrader فیلمنامه‌نویس، کارگردان، منتقد سینما و خالق فیلمنامه‌های «راننده تاکسی»، «آخرین وسوسه مسیح» و ... از مهمانان ویژه این دوره از جشنواره خواهد بود که قرار است در مورد فیلم‌های نمایش داده شده در این رویداد سینمایی به بحث و تبادل نظر بپردازد و یکی از بخش‌های مهم جشنواره نیز به مرور آثار خانم «آنیس واردا» کارگردان و عکاس فقید فرانسوی اهل بلژیک اختصاص پیدا کرده است که یکی از پیشگامان جنبش تأثیرگذار موج نو سینمای فرانسه بود.