سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  چهارشنبه 16 مرداد 1398  ::  17:18   

وزیر دفاع ترکیه:

منطقه امن شمال سوریه باید در عمق ۳۰ - ۴۰ کیلومتری تاسیس شود

سرویس ترکیه - خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه در اظهاراتی با اشاره به تداوم مذاکرات ترکیه - آمریکا در خصوص تأسیس منطقه امن در شمال سوریه عنوان کرد: منطقه امن شمال سوریه باید در عمق ۳۰ - ۴۰ کیلومتری خاک سوریه تاسیس شود.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هابر۷، خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه در اظهاراتی با اشاره به تداوم مذاکرات پیرامون تاسیس منطقه امن در شمال سوریه با آمریکا عنوان کرد: هئیت آمریکایی در ۵ آگوست به ترکیه آمده و مذاکرات همچنان ادامه دارد. در این دیدار تمام مطالبات و دیدگاه های خود را به طرف مقابل منتقل کردیم. در این مذاکرات علاوه بر تأکید بر تداوم مبارزات ما با گروه های تروریستی داعش و YPG، از طرف های آمریکایی تأسیس منطقه امن در شمال سوریه را مطالبه کردیم. منطقه امن در شمال سوریه بایستی در عمق ۳۰ الی ۴۰ کیلومتری شمال سوریه بوده و تمام عناصر YPG از این منطقه خارج شده و همچنین تمام سلاح های سنگینی که در دست YPG موجود است جمع آوری شده و از منطقه خارج شود و علاوه بر این تمام سازه ها، تونل ها و مواضع YPG منهدم شود. در این خصوص ما از آمریکا انتظار داریم تا مطابق با روح همکاری استراتژیک و اتحاد رفتار کند. از آمریکا انتظار داریم تا به حمایت خود از YPG پایان بدهد.
وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: اجازه ایجاد کریدور ترور در مرزهای جنوبی مان را نخواهیم داد. برای جلوگیری از این کار تا جایی که ممکن است با همکاری آمریکا در غیر این صورت به تنهایی انجام خواهیم داد. در جلسه با آمریکایی ها تمام نگرانی های امنیتی خود را اعلام کردیم. همانگونه که رجب طیب اردوغان رئیس جمهورمان نیز بارها تأکید کرده است ما تمایلمان بیشتر در این راستا است که این کار را با آمریکا انجام داده و با آنان مشترک حرکت کنیم. اگر این کار میسر نشود برای تامین امنیت و آرامش ملت و کشورمان هر آنچه لازم باشد را انجام خواهیم داد.

برچسب‌ها:
#ترکیه
#سوریه
#آمریکا