سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  پنج‌شنبه 17 مرداد 1398  ::  10:27   

امام‌جمعه ایلام در دیدار با خبرنگاران گفت؛

لزوم توجه خبرنگاران به ایجاد فضای رقابتی سالم در انتخابات آینده

سرویس ایلام - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در دیدار با جمعی از خبرنگاران استان به مناسبت روز خبرنگار گفت: خبرنگاران ایجاد فضای سالم رقابتی در انتخابات آینده مجلس در استان را مورد توجه قرار دهند.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، حجت‌الاسلام الله نور کریمی تبار اظهار کرد: امانت‌داری و عدالت در انعکاس خبر، پرهیز از ایجاد خدشه به آبروی افراد و پرهیز از ورود به حریم خصوصی شهروندان ازجمله ویژگی‌های خبرنگاران متعهد است.

خبرنگاران و انعکاس زوایای پنهان دغدغه‌های مردم

وی با بیان این که رسالت خبرنگار، انعکاس اخبار و‌ زوایای پنهان دغدغه‌های مردم است، افزود: کار خبرنگاری همراه با عدالت موجب حاکمیت آرامش در جامعه و تأثیر روانی مثبت و سازنده می‌شود و امروز یکی از رسالت‌های بزرگ خبرنگاران ایجاد روحیه نشاط و امیدآفرینی در بین اقشار مختلف مردم است.

حجت‌الاسلام کریمی تبار با تأکید بر اینکه دغدغه خبرنگار باید گام برداشتن در مسیر ایجاد امید و نشاط در جامعه و کمک به حل مشکلات مردمی باشد، ابراز کرد: اگر خبرنگاری مشکلاتی را که موردتوجه نبوده و مغفول مانده است مطرح کرد، باید مورد تشویق قرار گیرد.

امام‌جمعه ایلام با بیان این که مطالبه گری لازمه و مقتضای حرفه خبرنگاری است، یادآور شد: ایجاد فضای مثبت در جامعه، امیدآفرینی توأم با مطالبه گری، امنیت جامعه را تضمین می‌کند، توجه به امنیت پایدار استان ایلام و تلاش خبرنگاران برای پرهیز از خدشه به این امنیت پایدار بسیار مهم و تأثیرگذار است.

خبرنگاران و بازتاب شکوه پیاده‌روی اربعین

وی با اشاره به این که یکی از عرصه‌های مورد توجه خبرنگاران در استان فرصت اربعین حسینی برای توسعه استان است، خاطرنشان کرد: با برپایی مراسم پیاده‌روی اربعین در سال‌های گذشته شاهد مخابره اتفاقات و صحنه‌های بی‌نظیر از خبرنگاران استان به سراسر کشور و جهان بوده‌ایم که نشان‌دهنده نقش مهمی خبرنگاران در امر اطلاع‌رسانی و ترویج ارزش‌های اسلامی دارد.

حجت‌الاسلام کریمی تبار یادآور شد: نقش خبرنگاران در بازتاب شکوه پیاده‌روی اربعین در استان بسیار درخشان بوده است و نقش مؤثر خبرنگاران برای مخابره این رویداد بزرگ فرهنگی که امروز یک مراسم بین‌المللی و تأثیرگذار است قابل‌تقدیر است.

خبرنگاران و موضوعات دفاع مقدس در استان ایلام

امام‌جمعه ایلام، تصریح کرد: یکی دیگر از عرصه‌هایی که باید موردتوجه و پرداختن خبرنگاران شود، دوران هشت سال دفاع مقدس در استان و مقاومت مردم ایلام در برابر تجاوز دشمن بعثی است که افتخار بزرگ مردم استان ایلام به شمار می‌رود و جا دارد که خبرنگاران موضوعات دفاع مقدس در استان را بیشتر موردتوجه قرار دهند.

خبرنگاران و ایجاد یک فضای سالم رقابتی در انتخابات

حجت‌الاسلام کریمی تبار در پایان خاطرنشان کرد: مشارکت حداکثری مردم در‌ انتخابات و ایجاد یک فضای سالم رقابتی در انتخابات پیش رو، نیز از دیگر نکاتی است که باید موردتوجه خبرنگاران قرار گیرد، خبرنگاران، نقش تعیین‌کننده در مشارکت همگانی و جهت‌دهی افکار عمومی به سمت صندوق‌های انتخاباتی است.

برچسب‌ها:
#ایران - ایلام
#امام جمعه ایلام، کریمی تبار
#روز خبرنگار
#انتخابات مجلس